تعطیلی مراکز گردشگری و تفریحی ناژوان در تاسوعا و عاشورای حسینی

مدیر طرح ساماندهی ناژوان گفت: مراکز تفریحی ناژوان در روز عاشورا و تاسوعا تعطیل است و پس از این ایام به روال قبلی باز می‌گردد.

سیدرسول هاشمیان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: طبق سنوات گذشته تمام مراکز گردشگری تفریحی ناژوان روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی تعطیل است.

وی تصریح کرد: پس از ایام تاسوعا و عاشورای حسینی ساعات فعالیت مراکز گردشگری ناژوان به روال قبل باز می‌گردد.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان با اشاره به ساعات کار مراکز تفریحی ناژوان تا پایان فصل تابستان تصریح کرد: تونل آکواریوم به طول ۳۰ متر دارای۳۰ عدد آکواریوم­ های پنچ الی ۱۰ متری، آکواریوم­‌های لمسی و سیلندر آکواریوم­ های بزرگ و... است؛ در این آکواریوم‌ها گونه‌های دریایی مختلف آب شور و آب شیرین از نقاط مختلف دنیا جمع‌­آوری و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است؛ گردشگران برای بازدید از تونل آکواریوم می‌توانند از ساعت ۹ صبح الی ۲۰:۳۰ بازدید کنند.

وی با بیان اینکه موزه صدف نیز دارای دو هزار نمونه از ۸۰۰ گونه مختلف صدف است که از آب‌های سراسر دنیا در ۲۵ سال متمادی جمع‌آوری شده است، ادامه داد: شهروندان می‌توانند از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۲۰:۳۰ از این مجموعه گردشگری بازدید کنند.

هاشمیان با بیان اینکه مجموعه منحصر به فرد باغ پرندگان اصفهان به عنوان نخستین باغ پرندگان کشور از نظر فضاسازی به گونه‌ای طراحی شده که علاوه بر تأمین نیازهای زیست‌محیطی پرندگان، مناظر زیبا و دلپذیر را برای بازدید علاقه­ مندان به وجود آورده است، اضافه کرد: در این باغ بیش از ۳۵۰۰ قطعه پرنده از حدود ۲۰۰ گونه مختلف نگهداری می‌شود،  شهروندان می‌توانند از پرنده‌های زیبای این مکان از ساعت۸:۳۰ صبح الی۱۸:۳۰ بازدید کنند.

وی با بیان اینکه باغ موزه پروانه‌ها به عنوان یک باغ استوایی بسیار زیبا طراحی شده که در سه نقطه از آن ۴۸ عدد قاب شامل ۲۲۰۰ پروانه زیبا و رنگارنگ به نمایش گذاشته شده است، گفت: شهروندان می‌توانند از ساعت۸:۳۰ صبح الی۱۹:۳۰ از این مکان دیدن کنند.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان افزود: در باغ خزندگان ۲۵ ویواریوم بزرگ و ۱۲ ویواریوم کوچک قرار دارد که در آن گونه­‌های مختلف خزندگان سمی، نیمه سمی و غیر سمی از جمله انواع مارها، سوسمارها، تمساح و ... وجود دارند، شهروندان و گردشگران می‌توانند از ساعت۸:۳۰ صبح الی ۲۰:۳۰ از باغ خزندگان دیدن کنند.

کد خبر 388668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.