تدریس کتاب‌های آموزش شهروندی به ۳۴۰ هزار دانش‌آموز

شهردار تبریز از تدریس مجموعه کتب آموزش شهروندی برای ۳۴۰ هزار دانش آموز تبریزی در سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش ایمنا، ایرج شهین باهر با اعلام این خبر اظهار کرد: به اعتقاد من مهم‌ترین و بزرگترین اقدام شهرداری تبریز طی دو سال گذشته تدوین این مجموعه کتب آموزشی بوده چراکه با ترویج آموزش‌های شهروندی در طولانی مدت می‌توان به شهری‌آباد با شهروندانی مسئولیت پذیر دست یافت.

وی با اشاره به تدوین این آموزش‌های شهروندی در قالب ۲۶ جلد کتاب و ۹ محور آموزشی، افزود: بر همین اساس ۴۰۰ هزار جلد کتاب برای تدریس در سال تحصیلی ۹۸ – ۹۹ چاپ و آماده شده است.

شهین باهر ادامه داد: برای تدریس این کتاب‌ها حدود ۲۰۰ نفر مدرس از طریق شهرداری تبریز آموزش دیدند تا این مباحث با مشارکت اداره‌کل آموزش و پرورش استان، از مقطع کودکستان تا دبیرستان برای دانش‌آموزان تبریزی آموزش داده شود.

شهردار تبریز از آموزش شهروندی در مدارس به عنوان عظیم‌ترین اتفاق فرهنگی کشور نام برده و گفت: نتیجه و بازخورد این رویداد مهم فرهنگی می‌تواند تربیت و پرورش نسلی آگاه به محیط اطراف خود و مسئولیت‌پذیر باشد چراکه پس از پایان این آموزش‌ها، نوجوان ما می‌داند چطور باید در شهر زندگی کند.

وی تصریح کرد: رایزنی‌هایی صورت گرفته که اگر مورد موافقت وزارت کشور قرار گیرد، این کتاب‌های آموزش شهروندی به جز تبریز، جهت تدریس و آموزش به نقاط مختلف کشور نیز ارسال شود.

شهین باهر اضافه کرد: این مجموعه در ۲۶ جلد گردآوری و چاپ شده است که ۱۳ جلد ویژه دانش‌آموزان و ۱۳ جلد آن ویژه مربیان در محورهای مختلف شهروندی تدوین و تنظیم شده است؛ حقوق شهروندی، خدمات شهری و فضای سبز، توسعه پایدار و محیط زیست، معماری و شهرسازی، حمل و نقل و ترافیک، اوقات فراغت، ورزش، خلاقیت، پدافند غیرعامل و تکنیک‌های آموزشی از جمله موضوعات مورد بحث در این مجموعه است.

کد خبر 388529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.