داستان زندگی شهدای مدافع حرم سریال رادیویی می‌شود

رادیو نمایش با تولید ۳۰ قسمت سریال رادیویی «راه بی پایان» درباره زندگی شهدای مدافع حرم، یاد و خاطره آنان را گرامی می‌دارد.

به گزارش ایمنا، «سهیلا خدادادی» نویسنده رادیویی از نگارش سریال سی قسمتی «راه بی پایان» در خصوص زندگی شهدای مدافع حرم خبر داد و اظهار کرد: ایده نوشتن این سریال رادیویی زمانی شکل گرفت که سال گذشته یکی از اعضای هیات انتخاب آثار جشنواره فیلم عمار در بخش مدافعان حرم بودم.

وی افزود: حدود ۱۷۰ فیلم درباره مدافعان حرم دیدم که بسیار اثر گذار بود، بنابراین تصمیم گرفتم آن را برای شنوندگان رادیو به صورت نمایش رادیویی بنویسم.

خدادادی ادامه داد: طرح این مجموعه را در قالب ۳۰ قسمت نمایش سریالی ارائه دادم و بعد از تصویب قرار شد در هر قسمت از این نمایش، یک شهید مدافع حرم معرفی شود.

این نویسنده خاطر نشان کرد: حداقل کاری که ما می‌توانیم برای شهدای مدافع حرم انجام دهیم این است که شهدا را به کسانی که آنها را نمی‌شناسند معرفی کنیم و به نظرم این نوعی ادای دین به شهدای مدافع حرم است.

وی درباره نحوه نویسندگی سریال راه بی پایان افزود: برای نوشتن این اثر با همرزمان آن شهدا گفت‌وگو می‌کردم تا آنچه می‌نویسم به مستند بیشتر نزدیک باشد.

خدادادی گفت: عشق به حضرت زینب (س) بزرگترین انگیزه برای شهدای مدافع حرم بود تا به سوریه بروند و دفاع کنند، معتقدم تا زمانی که جریان شهادت ادامه دارد باید درباره شهدا نوشت که این خود توفیقی بزرگ است.

کد خبر 388004

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.