همکاری‌های تهران با پایتخت کشورهای اروپای غربی توسعه می‌یابد

شهردار تهران در راستای توسعه روابط دو جانبه تهران با پایتخت کشورهای اروپای غربی، به وین و برلین سفر می‌کند.

به گزارش ایمنا و به نقل از مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران،  پیروز حناچی به همراه هیئتی متشکل از یک نفر از اعضای شورای شهر تهران و چند تن از مدیران تخصصی شهرداری روز دوشنبه راهی اتریش و آلمان می‌شود.

این سفر بنا به دعوت مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) و همچنین دعوت همتایان خود در شهرهای وین و برلین صورت می‌گیرد.

شهردار تهران در این سفر، ابتدا در اجلاس یونیدو با عنوان «پلی برای شهرها و ایجاد ارتباط میان شهرها از طریق تکنولوژی‌های نسل جدید» که در مقر سازمان ملل در وین برگزار می شود، حاضر خواهد شد؛ حناچی در این اجلاس در پنل تخصصی و میزگرد شهرداران سخنرانی خود را ارائه می دهد.  

این اجلاس تاکنون به صورت عمومی در سه دوره برگزار شده و برای شرکت در دوره‌های پیشین این اجلاس نیز از شهرداران وقت پایتخت دعوت به عمل آمد که هیچ یک موفق به حضور در آن نشدند.

براساس این گزارش، پیروز حناچی در این سفر ملاقاتی با مدیرکل یونیدو خواهد داشت و انتظار می‌رود در این ملاقات تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری تهران و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در زمینه فناوری‌های نوین شهری به امضا برسد.

علاوه بر شرکت در اجلاس و ملاقات با مدیرکل یونیدو، شهردار تهران براساس دعوتی که از سوی شهردار وین صورت گرفته است با وی و برخی از مسئولان محلی شهر وین دیدار خواهد داشت.

حناچی همچنین بازدیدهایی از مهم‌ترین پروژه‌های مدیریت شهری وین در حوزه شهر هوشمند، مدیریت پسماند، سیستم‌های امداد و نجات و آتش‌نشانی شهر و سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی وین انجام خواهد داد.

شهردار تهران بنا به دعوت شهردار برلین سفری یک روزه خواهد داشت که در این سفر ضمن انجام ملاقات با شهردار برلین، از برخی پروژه‌های این شهر هم بازدید خواهد کرد.  

دو شهر وین و برلین جزو شهرهای مهم اروپای غربی هستند؛ شهر وین در ۱۰ سال گذشته به صورت پیاپی براساس شاخص‌های کیفیت زندگی به عنوان شهر برتر جهان شناخته شده است و از این رو، آشنایی با تجارب مدیریت شهری وین برای شهرداری تهران حائز اهمیت است.  

همچنین، با توجه به اهمیت شهر وین در سال ۲۰۱۶ در سفر شهردار وقت وین به تهران تفاهم‌نامه‌ای میان این دو شهر به امضا رسید.

گفتنی است؛ در سال‌های اخیر تلاش‌های فراوانی برای بازآفرینی و احیای شهر برلین انجام شده است. شهر برلین تا چند سال قبل به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در اروپا شناخته نمی‌شد و گردشگران به صورت عمومی علاقه‌مند به بازدید از شهر برلین نبودند، اما با توجه به پروژه‌هایی که در سال‌های اخیر در این شهر اجرا شد و خلاقیت‌ها و ابتکاراتی که توسط شهردار انجام شد، امروزه شاهد این هستیم که شهر برلین به یکی از مقاصد برتر گردشگری تبدیل شده و به عنوان کانون نوآوری و خلاقیت در شهرهای اروپایی مطرح است.

شهر برلین نیز تجارب بسیار مفیدی در زمینه توسعه پایدار و اجرای پروژه‌های شهر هوشمند داشته است و آشنایی با تجارب برلین برای مدیریت شهری تهران امری مفید و آموزنده محسوب می‌شود.  

لازم به ذکر است؛ سفر شهردار تهران به شهرهای وین و برلین نقطه عطفی در توسعه روابط دوجانبه پایتخت ایران با پایتخت‌های اروپای غربی محسوب می‌شود.

کد خبر 387972

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.