محرومیت سنگین فیفا برای بازیکن ایرانی آمیان

سامان قدوس بازیکن ایرانی که در تیم آمیان حضور دارد توسط فیفا محروم شد و نباید ۴ تا ۶ ماه در تیمش حضور داشته باشد.

به گزارش ایمنا و به نقل از استار، بازیکن ایرانی تیم آمیان با محرومیت از سوی فیفا روبرو شد و نمی تواند تا چهار ماه تیمش را همراهی کند.

فیفا بازیکن ایرانی تیم آمیان را ۴ ماه از فعالیت های فوتبالی محروم کرد. این بازیکن ایرانی اواخر تابستان سال قبل به تیم آمیان در لیگ فرانسه پیوست ولی قبل از آن گفته شد که با تیم اسپانیایی اوئسکا به توافق رسیده است.

در واقع این بازیکن با تیم اوئسکا به توافق رسید ولی اوسترشوندز تیم سابق قدوس از این انتقال خودداری کرد تا در نهایت بازیکن ایرانی راهی لیگ فرانسه و تیم آمیان شود. طبق بخش ۳ و ۴ ماده ۱۷، فیفا قدوس را ۴ ماه از فعالیت های فوتبالی محروم کرد. همچنین این بازیکن ایرانی و تیم اوسترشوندز باید به تیم اسپانیایی  غرامت بپردازند.

مبلغ این غرامت ۴ میلیون یورو است که این بازیکن و باشگاه سوئدی باید به تیم اسپانیایی پرداخت کنند.

به این ترتیب او ۴ دیدار ایران در انتخابی جام جهانی قطر را از دست داد.

البته قدوس می تواند نسبت به این رای به دادگاه عالی ورزش (CAS) اعتراض کند.

واکنش ها به محرومیت بازیکن ایرانی

باشگاه‌های اوسترشوندس سوئد، آمیای فرانسه و اوئسکا اسپانیا واکنش‌های متفاوتی به محرومیت و جریمه ۴ میلیون یورویی سامان قدوس، ملی‌پوش ایرانی از سوی کمیته انضباطی فیفا نشان دادند.

 به نقل از روزنامه Aftonbladet سوئد، نیکلاس لیدسرون، رئیس سرویس رسانه‌ای باشگاه اوسترشوندس سوئد گفت: «ما از تصمیم فیفا درباره سامان قدوس و باشگاه اوسترشوندس بسیار متعجب هستیم. معتقدیم که این رای ناعادلانه است و می‌خواهیم پروسه اعتراض را آغاز کنیم. اطمینان داریم که این کار را به خوبی انجام می‌دهیم تا رای فیفا را در دادگاه CAS بازگردانیم. در چنین شرایطی نمی‌توانیم تحلیل بیشتری پیرامون این رای فیفا ارائه دهیم.»

برنارد یوآنین، رئیس باشگاه آمیا نیز در واکنش به محرومیت ۴ ماهه و جریمه ۴ میلیون یورویی سامان قدوس از سوی فیفا به خاطر شکایت باشگاه اوئسکا اسپانیا به سایت le۱۱amienois فرانسه گفت: «از این رای فیفا شوک‌زده هستم. ما منتظر پیام رسمی فیفا مبنی بر محرومیت احتمالی سامان قدوس هستیم. اگر هم این خبر تایید شده باشد وکلای باشگاه آمیا رای فیفا را دریافت می‌کنند.»

باشگاه اوئسکا اسپانیا بر خلاف همتای فرانسوی ضمن ابراز رضایت از رای فیفا گفت: «ما از صدور این رای فیفا خرسندیم. این اتفاق یک پیروزی آرام برای باشگاه اوئسکا در دادگاه فیفا بود.»

باشگاه‌ اوسترشوندس سوئد که با رای فیفا از ۲ پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم شده علاوه بر سامان قدوس تا ۳ هفته آینده فرصت اعتراض به رای صادره از سوی فیفا را خواهد داشت. هنوز مشخص نیست این فرجام‌خواهی شامل دوره محرومیت ۴ ماهه سامان قدس نیز خواهد شد یا خیر.

کد خبر 387722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.