مباشری: خوشحالم چراغ والیبال در اصفهان روشن‌ شد/ ضعف مربی در تیم ملی والیبال مشهود است

"ولاسکو بهترین مربی بود که وارد ایران شده، شاید خیلی از افراد فکر کنند به دلیل اینکه من را به تیم ملی دعوت کرده می‌گویم، اما تا الآن مربی در سطح او هنوز وارد ایران نشده است" این بخشی از سخنان علیرضا مباشری، بازیکن سابق تیم ملی و حال حاضر سپاهان است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مباشری متولد ۱۳۶۷ در اصفهان است؛ او از لیگ برتر والیبال مورد توجه سرمربی سال های گذشته تیم ملی ایران قرار گرفت و توسط ولاسکو به تیم ملی دعوت شد و توانست دربازی‌های لیگ جهانی ۲۰۱۳ عملکردی خوب و تحسین برانگیزی از خود به نمایش بگذارد.

او به گفته خودش زمان زیادی است که در اصفهان حضور نداشته و با وجود قراردادی که با تیم سیرجان بسته از این تیم جداشده و به سپاهان پیوسته تا در کنار خانواده و دختر سه ساله اش باشد. خبرنگار ایمنا، گفت‌وگویی با این بازیکن والیبال انجام داده که در ادامه می‌خوانید:

از کجا والیبال را شروع کردی؟

از دوران ابتدایی، نخستین مربی ام، پدرم بود که علاقه شدیدی به این رشته دارد، بعد از آن وارد باشگاه فولاد مبارکه شدم. در آن زمان این باشگاه با سپاهان ادغام نشده بود و فعالیت والیبالی انجام می‌داد. در تیم‌های ذوب‌آهن، گل گهر سیرجان، فولاد سیرجان، بانک کشاورزی، بانک سرمایه و میزان مشهد بازی کردم و از سال ۲۰۱۱ در زمان ورود ولاسکو به تیم ملی دعوت شدم و سابقه سه سال حضور در تیم ملی را دارم.

از بین تیم‌هایی که در آن حضور داشتی، کدام را بیشتر دوست داری؟

قطعاً در هر تیمی بتوانیم نتیجه بگیریم رضایت بیشتری داریم، زیرا به اهدافی که داشتیم رسیده‌ایم.

اولین سالی است که برای سپاهان بازی می‌کنی؟

۱۴ سال پیش والیبال را از فولاد مبارکه  شروع کردم، امسال نخستین سالی است که سپاهان در سوپر لیگ حضور پیدا کرده و می‌خواهم بعد از مدتی طولانی در تیم شهر خودم بازی کنم، همچنین باید بگویم سپاهان مدیری ورزشی دارد که حمایت خوبی از تیم والیبال انجام داده است.

از باشگاه‌هایی که در آن‌ها حضور داشتی طلبی نداری؟

پرداختی برخی باشگاه‌هایی که حضور داشتم  تا دو سال عقب‌افتاده، اما در حال حاضر از باشگاهی طلب ندارم.

حمایت مالی از والیبال به چه شکل است؟

سال گذشته شرایط خوب بود، اما در حال حاضر با توجه به شرایط بد اقتصادی رقم قراردادهای والیبالیست‌ها پایین آمده و به نسبت گذشته بدتر شده‌ایم. اگر باشگاه‌ها بتوانند به تعهدات خود عمل کنند بازیکنان با این شرایط اقتصادی هم کنار می‌آیند که متأسفانه بعضی از باشگاه‌ها به تعهداتشان عمل نمی‌کنند. در حال حاضر با توجه به شرایط بد اقتصادی رقم قراردادهای والیبالیست‌ها پایین آمده و به نسبت گذشته بدتر شده‌ایم. اگر باشگاه‌ها بتوانند به تعهدات خود عمل کنند بازیکنان با این شرایط اقتصادی هم کنار می‌آیند که متأسفانه بعضی از باشگاه‌ها به تعهداتشان عمل نمی‌کنند.

سعید معروف اعتراضاتی نسبت به فدراسیون والیبال دارد، نظر تو دراین‌ باره چیست؟ 

در شرایط تیم ملی و فدراسیون نیستم، اما معروف اگر حرفی می‌زند به این دلیل است که دیگر بازیکنان نظراتشان را به او انتقال می‌دهند. فکر می‌کنم او رابطه  خوبی با سرپرست فدراسیون دارد و نمی‌توانیم برای آن‌ها حاشیه‌سازی کنیم.

چه هدف ورزشی را دنبال می‌کنی؟

از شرایطی که برایم به وجود آمده راضی هستم، شاید در بعضی مواقع باید بهتر بازی می‌کردم، اما در کل تمام تلاشم را انجام دادم و تا به اینجای کار هر مسئولیتی به من واگذارشده را سعی کردم به‌خوبی انجام دهم. سال گذشته موفق شدم  بین دو دریافت‌کننده برتر لیگ باشم. 

تا چه زمانی می‌خواهی بازی کنی و بعد از آن قصد داری چه فعالیتی داشته باشی؟

عمر ورزشی بستگی به شرایط هر فرد دارد که زمان مشخصی ندارد و باید بگویم در حال حاضر بازیکنی را داریم که  ۴۵ سال سن دارد و بین خوب‌های لیگ برتر است. کسانی که در والیبال کار می‌کنند، نمی‌توانند این ورزش را رها کنند و پس از پایان بازی خود باید حتماً کاری که مربوط به این رشته باشد را انجام دهند.

وضعیت تیم ملی را چگونه می‌بینی؟

بازیکنان با تلاشی که داشتند لیگ جهانی را خوب شروع کردند و می‌توانستند نتایج بهتری کسب کنند، بعضی مواقع مربی باید با تعویض‌هایی که انجام می‌دهد کمک تیم باشد ولی در لیگ جهانی و انتخابی المپیک شاهد ضعف در مربیگری بودیم. در بازی با روسیه چیزی برای از دست دادن نداشتیم و باید تعویض‌های بهتری انجام می‌دادیم، زیرا فشار روی تیم روسیه بود که باید سهمیه دریافت می‌کرد وگرنه تیم ملی ایران از طریق بازی‌های آسیایی می‌تواند برای المپیک سهمیه کسب کند.

کدام‌یک از مربی‌های تیم ملی خوب بود؟

ولاسکو بهترین مربی است که وارد ایران شده، شاید خیلی از افراد فکر کنند به دلیل اینکه من را به تیم ملی دعوت کرده می‌گویم، اما تا الآن مربی در سطح او وارد ایران نشده است. ولاسکو مربی کامل و استثنایی بود که خصوصیت اخلاقی تمام بازیکنان را می‌دانست و با هر نفر رفتاری متفاوت داشت.

سپاهان می‌تواند در لیگ نتیجه خوبی به دست آورد؟

سپاهان برای یارگیری دیر اقدام کرد و نتوانست برخی از افرادی را که می‌خواست، جذب کند، اما بازیکنانی را جایگزین آورد که جنگنده هستند.تیم یکدست و خوبی داریم که با تمرینات خوب کادر فنی می‌توانیم فراتر از انتظار دیگران در لیگ ظاهر شویم. شاید تیم معمولی باشیم، اما شخصیت داریم و بی حاشیه کار می‌کنیم. تیم یکدست و خوبی داریم که با تمرینات خوب کادر فنی می‌توانیم فراتر از انتظار دیگران در لیگ ظاهر شویم. شاید تیم معمولی باشیم، اما شخصیت داریم و بی حاشیه کار می‌کنیم.

حمایت‌های سپاهان از بازیکنان والیبال چگونه است؟

سپاهان باشگاهی حرفه‌ای در هر زمینه است که مدیرعامل این تیم با آمدن سر تمرینات نشان داده حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد. چیزی که در سپاهان برای من جالب بود این است که مسعود تابش مدیرعامل باشگاه از قرارداد هر بازیکنی مبلغی را به خیریه کمک می‌کند.  

مبلغ قراردادی که با سپاهان امضا کردی مناسب است؟

نسبت به قراردادهایی که دیگر تیم‌ها با بازیکنان خود بسته اند، کمتر است زیرا  این باشگاه "سپاهان" است، کادر خوبی دارد و بازیکنان می‌توانند در این تیم پیشرفت کنند و موفق باشند. تیم ما تمرینات خوبی دارد که برای بازیکن اصفهانی و بازیکنی که با تیم قرارداد دارد مفید خواهد بود.

از تیم دیگری پیشنهاد نداشتی؟

با تیم سیرجان قرارداد داشتم، اما به دلیل اینکه سال‌ها بیرون از اصفهان بازی کردم و دوست داشتم پیش دختر سه‌ساله‌ام باشم با باشگاه صحبت کردم و آن‌ها هم باوجود اینکه راضی به جدایی من نبودند، موافقت کردند.

حرف آخر؟

خوشحالم چراغ والیبال در اصفهان روشن‌شده، امیدوارم با حمایت باشگاه سپاهان و مردم اصفهان که همیشه حامی والیبال بوده‌اند و بین تیم‌های خوب لیگ برتر قرار بگیریم. در سال جاری مربی‌های خوبی به اصفهان آمدند، مثل محمدی راد که سابقه ملی دارد و این‌یک امتیاز برای مربیان جوان این شهر است تا از این مربی‌ها بهره لازم را ببرند، به نظر من جای یک مربی جوان در تمرینات ما خالی است.

گفت و گو از: کیمیا گلپیرا - خبرنگار ورزشی ایمنا

کد خبر 387297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.