ادعای نفوذ آمریکا به زیر ساخت های ایران بلوف است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل و فرمانده قرارگاه پدافند سایبری کشور ادعای آمریکایی ها مبنی بر نفوذ سایبری به سامانه های زیرساختی ایران را صرفا یک «بلوف» خواند و گفت: قبلا هم مدعی بودند توان موشکی ایران "فتوشاپ" است اما انهدام پهپاد رادارگریز آنها در ارتفاع ۵۰ هزار پایی واقعیت را به همه نشان داد.

به گزارش ایمنا، مقامات آمریکا در ماه های گذشته مدعی شده بودند که به زیر ساخت های موشکی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران نفوذ سایبری کرده اند. سردار سرتیپ  «غلامرضا جلالی» رئیس سازمان پدافند غیر عامل در نشست روسای کمیته، معاونان و مدیران پدافند غیرعامل دستگاه های اجرایی در سالن شهید حسن آبشناسان تهران با رد این ادعا و با بیان اینکه «در جنگ سایبری همیشه فاعل مجهول است»، گفت: این ادعای آمریکایی ها نیز مانند سایر ادعاهایشان صرفا یک بلوف بوده است.

وی افزود: خوشبختانه در حوزه سایبری در کشور یک انسجام داخلی پدید آمده است و مستمرا حرکات دشمن در این زمینه پایش و رصد می شود و با برنامه ریزی های مدون توان دفاع سایبری کشور در حال ارتقا است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه آمریکایی ها بیش از توانمندی هایشان ادعا دارند، یادآور شد: قبلا هم آنها مدعی بودند توان موشکی ایران "فتوشاپ" است اما انهدام پهپاد رادارگریز آنها در ارتفاع ۵۰ هزار پایی واقعیت را به همه نشان داد.

جلالی با بیان اینکه باید در تمام حوزه های مقابله با دشمن آمادگی خود را ارتقا دهیم و آرایش دفاعی بگیریم، افزود: آمریکا دشمنی خود را با ملت ایران عیان تر از گذشته کرده است و همین عامل باعث شده تا در سطح نخبگان و عموم مردم روحیه آمادگی، دشمن شناسی و اقدام بسیجی پدید بیاید که باید این روحیه حفظ و تقویت شود.

وی  با بیان اینکه در حوزه زیرساختی با انجام آموزش ها و رزمایش ها، آمادگی ها را ارتقا داده و آسیب پذیری ها را شناسایی کرده ایم، گفت: با ایجاد توانمندی در زیرساخت ها، امن سازی و کاهش آسیب پذیری ها را شروع کرده ایم و مصون سازی زیرساخت های حیاتی را در اولویت قرار داده ایم و در قالب برنامه های سالانه در حال اجرا هستیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهارکرد: در حوزه هایی که دشمن برای کشور صحنه جنگ آراسته است با رهبری امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی)، رویکرد جهادی و استفاده از تجربیات دفاع مقدس کشور آرایش دفاعی گرفته است و به فضل خدا ایران اسلامی به سمت جلو پیش خواهد رفت.

جلالی با تاکید براینکه راهبرد ترامپ در مدت اخیر فشار حداکثری بر ایران تا مرز جنگ بوده است، یادآور شد: قرار نبود و نیست جنگی صورت بگیرد اما نمایش جنگ از آمریکایی ها با قدرت و شدت زیادی اجرا می­ شد تا برخی در داخل در تصمیم گیری های خود دچار تزلزل شوند.

دوقطبی دروغین "معیشت - امنیت" برای کوتاه آمدن برابر آمریکا

جلالی با بیان اینکه آمریکایی ها تلاش داشتند دوقطبی دروغین "معیشت - امنیت" به راه بیندازند، افزود: کارزار دروغین جنگ نیز صرفا برای پیشبرد این تاکتیک رسانه ای بود تا مردم فکر کنند معیشت آنها منوط به آن است که ایران برابر آمریکا کوتاه بیاد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه امروز با آمریکا در ۵ لایه حساس و راهبردی سیاسی، نظامی، اقتصادی، امنیتی و سایبری درگیر هستیم، گفت: به عنوان یک فرد مطلع می گویم که ایران در جمع این لایه ها دست برتر را داراست که این مهم با هدایت رهبری انقلاب، ایستادگی مردم و مسئولان به دست آمده است.

وی در ادامه با بیان اینکه مهمترین میدان جنگ در لایه اقتصادی رقم می خورد، افزود: آمریکایی ها مدعی هستند مدرن ترین جنگ اقتصادی را علیه ایران اعمال می کنند و دلار را تبدیل به یک سلاح جنگی علیه ما و دیگر کشورها کرده اند.

جلالی با بیان اینکه در حوزه های نظامی و امنیتی یک اجماع نظر داخلی به دست آمده است و لذا شاهد وحدت رویه هستیم، افزود: با این حال هنوز در میان برخی از مسئولان ادبیات جنگ اقتصادی جا نیفتاده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه ما باید یک برنامه مدون دفاع اقتصادی در کشور داشته باشیم، گفت: مگر در دوران دفاع مقدس مسئولی درخصوص تهدید بودن صدام و حزب بعث شک و شبهه ای داشت که امروز برخی چنگ و دندان نشان دادن دشمن در جنگ اقتصادی را انکار می کنند؟

"اف ای تی اف" دیده بان دشمن در جنگ اقتصادی

سردار جلالی با انتقاد از عدم اجماع در خصوص گروه ویژه اقدام مالی (FATF) گفت: از نظر ما FATF به عنوان یک مکانیسم به اصطلاح بین المللی، نقش دیده بانی را برای دشمن در جنگ اقتصادی ایفا می کند و دشمن با این دیده بان می تواند تمام زنجیره تامین مالی کشور را رصد و مطابق با آن اقدام خصمانه کند.

وی با بیان اینکه در دوران «دفاع مقدس اقتصادی» هستیم، افزود: شاید در برخی موارد ضعف داشته باشیم اما درس ها و عبرتهای این دفاع مقدس مطمئنا ایران را قوی تر، مقتدرتر و باثبات تر خواهد کرد.

لایه های فرصت­ زای دوران تحریم به مرور نمایان خواهد شد

جلالی با تاکید بر اینکه با فرمان مقام معظم رهبری جهت تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران سه قوه و تفویض اختیارات ویژه به این نهاد، سطح هماهنگی ها در مقابله با جنگ اقتصادی دشمن افزایش یافته است و امروز نتایج این سیاست ها را در بازار می بینیم، گفت: بهبود نسبی صادرات، آرام شدن بازار ارز و نزولی شدن تورم لجام گسیخته نشان می دهد کشور توانسته است تا بخش زیادی تهدید اقتصادی را تحت کنترل بگیرد و به تدریج ابعاد فرصت­ زای دوران تحریم اقتصادی نمایان می شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه در حوزه اقتصادی ضمن شناسایی تهدیدات، آسیب پذیری های زیرساخت های اقتصاد کشور احصا شده است، گفت: امن سازی و کاهش آسیب پذیری های اقتصاد و معیشت مردم از برنامه های فوری کشور است و امیدواریم ارتقای تاب آوری و پایداری ملی از این مسیر محقق شود.  

کد خبر 387256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.