۵۰ میلیون گوشی‌ تاشو وارد بازار می‌شود

توجه بازار به سمت گوشی‌های تاشدنی روزبه‌روز بیشتر می‌شود؛ مؤسسه تحقیقاتی" IHS Markit" به ‌تازگی پیش‌بینی خود را در مورد عرضه این گوشی‌ها منتشر کرده است.

به گزارش ایمنا، این موسسه امروز اعلام کرد، ساخت تلفن‌های هوشمند با صفحه ‌نمایش تاشدنی، بسیار متفاوت‌تر از تلفن‌های هوشمند سنتی است؛ از این رو نیازهای مرتبط با فناوری تاشو بسیار بیشتر است. اگرچه در نیمه اول امسال، گوشی‌های گلکسی فولد و میت ایکس هواوی رونمایی شدند، اما چندین بار عرضه آن‌ها به بازار به تعویق افتاده است. باتمام این احوال، هنوز نگرش مثبت نسبت به تلفن‌های هوشمند با صفحه‌نمایش تاشدنی وجود دارد. طبق گفته‌های IHS Markit انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۴ حدود ۵۰ میلیون گوشی‌ تاشدنی به بازار عرضه شود.

به گفته مسئولان این مؤسسه تحقیقاتی، عرضه گوشی‌های هوشمند در نیمه اول سال ۲۰۱۹ نسبت به مدت زمانی مشابه در سال گذشته، با کاهش روبه‌رو بوده است. اما انتظار می‌رود عرضه صفحه ‌نمایش‌های "امولد" (AMOLED) در سه ‌ماهه دوم سال جاری نه تنها کاهش نداشته، بلکه ۳۰ درصد نیز افزایش داشته باشد.

این افزایش عمدتا به دلیل کاهش قیمت نمایشگرهای امولد و همچنین استقبال گسترده از تشخیص اثر انگشت زیر صفحه‌نمایش است. با ادامه رقابت در بازار تلفن‌های هوشمند؛ با توجه به توسعه فناوری امولد، انتظار می‌رود این صفحه‌نمایش‌ها با تقاضای بیشتری رو ‌به ‌رو شود. به همین دلیل دوربین زیر صفحه ‌نمایش و پوشش صفحه‌ نمایش ۳.۵ D بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته است.

در حال حاضر اکثر نوآوری‌ها در حوزه تلفن‌های هوشمند، حول نمایشگرهای امولد و گوشی‌های تاشدنی است. اما این فناوری هنوز به بلوغ نرسیده است. به همین دلیل هر دو شرکت با مشکلات عرضه آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند. با این حال به نظر می‌رسد آینده تلفن‌های هوشمند متعلق به گوشی‌های تاشدنی است و اگر چنین باشد پیش‌بینی IHS Markit  کاملا واقع بینانه است.

منبع: زومیت

کد خبر 386108

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.