بسته پیشنهادی شهردار اصفهان مورد استقبال مقامات سن پترزبورگ قرار گرفت

شهردار اصفهان در جلسه‌ای با اعضای دولت شهر سن پترزبورگ، بسته پیشنهادی شهرداری اصفهان را در محورهایی چون اقتصاد، گردشگری، فناوری، همکاری های محیط زیستی و ... ارایه داد که مورد استقبال مقامات طرف مقابل قرار گرفت.

به گزارش ایمنا، «قدرت الله نوروزی» شهردار اصفهان که به منظور شرکت در بیستمین سالگرد خواهرخواندگی شهرهای اصفهان و سن‌پترزبورگ، به کشور روسیه سفر کرده است، به همراه رؤسای کمیسیون های اقتصاد و گردشگری و امور اجتماعی و محیط زیست شورای شهر اصفهان، در نشستی مشترک با بوندارنکوف، معاون استاندار سن پترزبورگ و اعضای دولت_شهر سن پترزبورگ که عالی‌ترین مرجع تصمیم گیرنده در این شهر محسوب می شوند، حضور یافت.

نماینده ارشد سفارت ایران در روسیه، در این سفر هیئت اصفهانی متشکل از نمایندگان مدیریت شهری و نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان را همراهی می کند.

شهردار اصفهان در جلسه با اعضای دولت_شهر سن پترزبورگ، بسته پیشنهادی شهرداری اصفهان را در محورهایی چون اقتصاد، گردشگری، فناوری، همکاری های محیط زیستی و ... با هدف افزایش همکاری های متقابل بین دو شهر خواهرخوانده اصفهان و سن پترزبوگ، ارایه داد که مورد استقبال مقامات طرف مقابل قرار گرفت.  

نوروزی در این باره گفت: در این جلسه براساس توافق به عمل آمده مقرر شد، ظرف یک ماه آینده کارگروهی مشترک متشکل از کارشناسان حوزه های صنعت، سرمایه گذاری، محیط زیست، مدیریت شهری، گردشگری، فرهنگی و اجتماعی تشکیل شده و علاوه بر بررسی پیشنهادهای مطرح شده در بسته پیشنهادی شهرداری اصفهان، پیشنهادهای نهایی شده مورد توافق دو طرف را تدوین کرده تا این پیشنهادها ظرف دو ماه آینده در قالب تفاهم نامه ای تنظیم شده و به امضای شهردار اصفهان و استاندار سن پترزبورگ، برسد.  

وی با تأکید بر اینکه هماهنگی های لازم با استاندار اصفهان نیز صورت خواهد گرفت، افزود: خوشبختانه پیشنهادهای تیم مدیریت شهری اصفهان مورد استقبال طرف مقابل قرار گرفت و پیش بینی می شود از دل این تفاهم نامه و موارد مطرح شده، اتفاقات خوبی برای اصفهان را شاهد باشیم.  

شهردار اصفهان افزود: از طریق این بسته پیشنهادی، همکاری متقابل بین دو شهر در محورهای مختلف اتفاق خواهد افتاد و روابط خواهرخواندگی اصفهان و سن پترزبورگ که در بیستمین سال خود قرار دارد، شکل اجرایی، کاربردی تر و محسوس تری به خود خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: بسته پیشنهادی ظرف دو ماه آینده بررسی و کارشناسی می شود، در هر دو شهر، مراحل قانونی لازم را طی می کند و در نهایت در سفر هیئتی از سن پترزبورگ به اصفهان به امضا می رسد.

کد خبر 385762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.