۱۵۰ نیروی خارج از چارت و مشاور در شهرداری حذف شد

شهردار رشت گفت: در حال حاضر شهرداری رشت بیش از چهار هزار نیرو را اداره می‌کند که این تعداد نیرو با تمام دستگاه‌های اجرایی شهر برابری می‌کند.

به گزارش ایمنا، ناصر حاج‌محمدی در دیدار با کارگران حجمی شهرداری پس از شنیدن مشکلات و مسائل کارگران، اظهار کرد: شهرداری موظف است حقوق کارگران و دیگر کارکنان خود را در موعد مقرر و به موقع پرداخت کند.

وی افزود: در حال حاضر شهرداری رشت بیش از چهار هزار نیرو را اداره می‌کند که این تعداد نیرو با تمام دستگاه‌های اجرایی شهر برابری می‌کند.

شهردار رشت اضافه کرد: بیش از یک هزار و ۸۰۰ پست سازمانی در شهرداری رشت وجود دارد و بقیه هم جزء نیروهای حجمی هستند از این‌رو فشار فراوانی برای مدیریت و اداره این افراد به مجموعه شهری وارد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید روزی ۶۰۰ میلیون تومان بابت حقوق و دستمزد کارکنان شهرداری پرداخت شود، گفت: معمولا این مبلغ در ماه محقق نمی‌شود.

حاج محمدی با اشاره به بدهی بیش از ۷۰۰ میلیارد تومانی شهرداری رشت، تاکید کرد: همه باید برای حل این مشکل همکاری و همفکری کنند.

شهردار رشت با بیان اینکه به هیچ‌وجه اجازه پایمال کردن حق کارگران و کارکنان شهرداری رشت را به کسی نمی‌دهم، خاطرنشان کرد: به دنبال یافتن یک پیمانکار هستیم که دست‌کم قدرت پرداخت حقوق شش ماه کارکنان شهرداری رشت را داشته باشد.

وی با اشاره به حذف پرداخت هزینه‌های اضافی نیز گفت: بیش از ۱۰۰ نیروی خارج از چارت سازمانی و ۵۰ مشاور سازمانی حذف شده‌اند تا در پرداخت حقوق و دستمزد نیروی انسانی شهرداری صرفه‌جویی شود.

حاج محمدی ادامه داد: تاخیر در دریافتی‌ها نیز نباید دلیلی برای کم‌کاری افراد شود و پرسنل نیز در انجام کارها همواره باید خدا را در نظر بگیرند.

شهردار رشت اظهار کرد: هیچ شرکت پیمانکاری حق صدور فیش حقوقی بدون مهر را ندارد و طبق قوانین کار، سختی کار کارگران باید همواره در نظر گرفته شود و هرگونه برخورد ناجوانمردانه و غیرقانونی پیمانکاران باید به اداره کار گزارش شود.

وی با بیان اینکه پیمانکاران باید طبق قراردادها مکلف به انجام تعهدات شوند، افزود: پرداخت یک نسخه از قرارداد به کارگران حق آنان است و پیمانکاران موظف به رعایت این مهم هستند.

حاج محمدی گفت: شهرداری با درآمدهای فعلی نمی‌تواند توسعه یابد و تنها راه برون‌رفت از این مشکلات، جذب سرمایه‌گذار است که تا کنون دو پروژه سرمایه‌گذاری بزرگ با آورده چشمگیر در شهرداری انجام شده و در آینده بسیار نزدیک در صورت تصویب شورای شهر، سرمایه‌گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی در رشت اجرایی می‌شود تا مشکلات اقتصادی شهر برطرف شود.

کد خبر 385724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.