آشنا: آقای رکن‌آبادی مدرکی دارید؟

مشاور رئیس جمهور در واکنش به ادعاهای مرتضی رکن آبادی در شبکه افق سیما مبنی بر توافقات منافی عزت ملی در موضوع فاجعه منا، از او و مدیر شبکه افق پرسش هایی مطرح کرده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مرتضی رکن‌آبادی برادر دیپلمات سابق ایران در لبنان که جزء جان‌باختگان فاجعه منا بود، در ادعایی جنجالی در برنامه جهان آرا شبکه افق سیما گفت: «واقعا تعجب‌آور است مسئولان جمهوری اسلامی سال گذشته توافق‌نامه‌ای را در مذاکرات حج امضا کردند که براساس آن پذیرفته‌اند آن‌چه در منا اتفاق افتاد مقصرش ایرانی‌ها بودند تا بتوانند راه حج را باز کنند. به این وسیله راه حج باز شد یعنی روی خون شهدای منا پا گذاشته شد. اطلاع دقیقی دارم و به موقع منبع را اگر نیاز بود حتما معرفی می‌کنم.»

ادعایی که به سرعت از سوی حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر نماینده پیشین ولی فقیه در امور حج و زیارت رد شد. همچنین حمید محمدی رییس پیشین سازمان حج و زیارت ادعای مرتضی رکن‌آبادی را خلاف واقع دانست.

در همین راستا، حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری در واکنش به این ادعا در تویتیر خود خطاب به مرتضی رکن آبادی نوشت: برادر گرامی جناب آقای رکن آبادی سلام علیکم؛ آیا برای ادعای خود دلایل، شواهد یا مستنداتی دارید؟

مدیر محترم شبکه افق، آیا در این شبکه راهنمای عملی برای میزبانان برنامه‌های زنده در مواجهه با ادعاهای قابل مناقشه میهمانان وجود دارد؟

آشنا پاسخ مدیر شبکه افق به پرسش خود را نیز منتشر کرده است.

کد خبر 385575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.