حفظ منابع طبیعی بر اشتغال ارجحیت دارد

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: استمرار حیات بشر به توسعه‌ای وابسته است که حفظ منابع‌طبیعی و محیط زیست در آن اصل باشد و اگر در دوراهی اشتغال و حفظ منابع‌طبیعی قرار گرفت، حفظ منابع‌طبیعی را اولویت قرار دهد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، خلیل آقایی اظهار کرد: باید در عرصه‌های منابع‌طبیعی و محیط زیست ارزش‌گذاری اقتصادی را اصل قرار دهیم و ارزش حفظ هر هکتار مرتع در بلندمدت را محاسبه کنیم، صنعت و کارخانه را در جایی احداث کنیم که ارزش اقتصادی مرتع کمتر از ارزش اقتصادی کارخانه باشد.

وی یادآور شد: توجه به منابع طبیعی و محیط‌زیست به اندازه‌ای برای انسان‌های کنونی و نسل آینده دارای اهمیت است که برای کشور می‌ارزد تا با جلوگیری از ساخت یک کارخانه، برای حفظ منابع‌طبیعی، ساخت آن واحد صنعتی به مکان مناسب دیگری منتقل شود.

آقایی تاکید کرد: حفظ اصولی محیط زیست ازجمله مسایلی هست که به تنهایی از عهده یک ارگان خارج است و بطور یقین همکاری همگانی و به خصوص مردم در این زمینه دارای اهمیت زیادی است.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه ۹۹ درصد آتش‌سوزی‌ها عامل انسانی دارد، افزود: فرهنگ‌سازی منابع‌طبیعی وظیفه همگانی است و تشکل‌ها می‌توانند در این خصوص مؤثر باشند.

آقایی دغدغه تشکل‌های مردم‌نهاد را حفظ و صیانت از منابع طبیعی دانست و تأکید کرد: دستگاه‌های دولتی باید به این دغدغه‌ها توجه کنند و از آن استقبال کنند.

کد خبر 385334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.