بهره برداری از فاز اول خط ۳ مترو در سال ۱۴۰۰

شهردار مشهد با اشاره به بهره برداری از ۴.۵ کیلومتر از مسیر خط دو مترو گفت: به دنبال آن هستیم تا فاز اول خط ۳ قطارشهری مشهد از میدان فردوسی تا پایانه مسافربری امام رضا (ع) را تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسانیم.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی امروز و در مراسم افتتاح رسمی ادامه مسیر خط دو قطارشهری از میدان شریعتی تا ایستگاه شهید کاوه (پیروزی) و آغاز عملیات اجرایی خط چهار قطارشهری مشهد اظهار کرد: در مجموع ۸۳ کیلومتر خطوط قطارشهری برای مشهد تعریف شده که اکنون با بهره برداری از ۴.۵ کیلومتر دیگر از خط دو نیمی از این میزان اجرا شده است.

وی با بیان اینکه امروز ارتباط شمال و جنوب شهر از طریق قطارشهری برقرار شد، اظهار کرد: یک سال و نیم پیش وعده دادیم ادامه خط دو قطارشهری را تا ایستگاه پایانی تیرماه به بهره برداری برسانیم که به این وعده عمل کردیم.

کلائی اضافه کرد: بهره برداری از ۳.۵ کیلومتراز ادامه خط دو از این جهت اهمیت دارد که این کار در شرایط تحریم و تلاطم بازار ارز و با تلاش همکارنم در مدیریت شهری، هماهنگی و کمک همه دستگاه ها از جمله پیمانکار، استانداری و نمایندگان مجلس انجام شد که این موضوع می تواند الگویی برای سایر شهرها باشد.

شهردار مشهد با اشاره به اینکه اجرای خط دو ۳۳۰۰ میلیارد تومان هزینه داشته است، تصریح کرد: به دنبال این هستیم که فاز اول خط سه قطارشهری مشهد را نیز که تاثیر زیادی بر ترافیک هسته مرکزی شهر دارد نیز تا سال ۱۴۰۰ اجرا کنیم که در این مسیر به حمایت های دولت، استانداری و سایر دستگاه ها نیاز داریم.

وی با اشاره به اینکه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تاکنون به اجرای خطوط قطارشهری مشهد کمک کرده اند، اظهار کرد: انتظار داریم این کمک ها بیشتر شده و پیمانکار نیز در این مسیر بداند که باید تحت هر شرایطی فاز اول خط سه قطار شهری را تا ۱۴۰۰ آماده بهره برداری کند.

وی ادامه داد: شورای پنجم و مدیریت شهری از ابتدا به دنبال توسعه عدالت شهری بوده و معتقدیم توسعه خطوط قطارشهری مظهر عدالت شهری است که با ایجاد نظم، همسانی و استفاده گروه های مختلف به نوعی عدالت شهری را برقرار کند.

کد خبر 385270

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.