مادر شهید محمد علی باغبان به فرزند شهیدش پیوست

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان لنجان از در گذشت مادر شهید محمد علی باغبان خبر داد و گفت: مادران شهدا پس از شهادت فرزندانشان نیز با نگاهی عمیق به فرهنگ ایثار و شهادت گوی سبقت را از دیگران ربودند و با صبر خود در سال‌های فراق فرزند شهیدشان در زمره "السابقونَ السابقون" جای گرفتند.

مهرداد حسن پور در گفت وگو با خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان اظهار کرد: مادران شهدا نمونه‌ترین الگوهای تربیتی برای مادران امروز هستند، چراکه با صبر زینبی خود فرزندانشان را با دستان خود راهی جبهه‌های حق علیه باطل کردند تا به اسلام ناب محمدی کوچکترین ضربه‌ای وارد نشود.

وی افزود: مادران شهدا پس از شهادت فرزندانشان نیز با نگاهی عمیق به فرهنگ ایثار و شهادت گوی سبقت را از دیگران ربودند و با صبر خود در سال‌های فراق فرزند شهیدشان در زمره "السابقونَ السابقون" جای گرفتند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان لنجان تصریح کرد: پدران و مادران شهدا در برافراشتن پرچم پُرافتخار سهم‌های زیادی داشته و دارند از این رو از دست دادن آنها بسیار سخت و دردآور است.

وی ادامه داد: متاسفانه صبح امروز خانم آقا میرزایی مادر سردار شهید محمد علی باغبان پس از تحمل رنج بیماری در سن ۸۵ سالگی در بیمارستان شهدای لنجان دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

حسن پور اضافه کرد: سردار شهید محمد علی باغبان در سحرگاه رمضان ۱۳۳۸ دیده به جهان گشود و در سال‌های انقلاب و جنگ تحمیلی با شجاعت‌های خود به یک قهرمان در خطه شهید پرور لنجان مبدل شد.

وی عنوان کرد: ولایت پذیری سردار شهید محمد علی باغبان زبان زد خاص و عام بود به گونه‌ای که او مطیع محض حضرت امام خمینی (ره) به شمار می‌آمد و در صحنه‌های مختلف آن را به نمایش گذاشته بود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان لنجان گفت: این شهید والا مقام به دلیل شحاعت و درایت‌های بی نظیر خود به سمت معاون طرح و عملیات تیپ ۴۴ قمربنی هاشم (ع) درآمد و در نهایت در ۲۰ اسفندماه ۱۳۶۳ در عملیات بدر به درجه رفیع شهادت نائل شد.

به گزارش ایمنا؛ در فرازی از وصیتنامه وی چنین آمده است که؛ از ته قلب پشتیبان ولایت و مقلد امام باشید که او نعمت بزرگی است که خداوند به ما ارزانی داشته و همه بدانید که اگر بخاطر اسلام نبود تحمل و دوری برای هر انسانی مشکل بود ولی چه باید کرد که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار دست از سر اسلام و انقلاب بر نمی‌دارد.

گفتنی است؛ پیکر مادر شهید محمدعلی باغبان فردا ساعت ۹ بر روی دستان مردم شهیدپرور زرین شهر تشییع خواهد شد.

کد خبر 384733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.