تحریم ها نمی توانند زبان گویای ظریف را خاموش کنند

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد تحریم وزیر امور خارجه را نشانه ای از عدم صداقت آمریکایی ها برای مذاکره با ایران دانست و گفت تحریم ها نمی توانند زبان گویا و مستدل ظریف را خاموش کنند.

به گزارش ایمنا، خزانه داری آمریکا که به اتاق جنگ اقتصادی کاخ سفید علیه مردم ایران تبدیل شده است، عصر چهارشنبه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریم ها قرار داد.

در بیانیه اوفک OFAC (دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی یا دفتر کنترل دارایی‌های خارجی یکی از ارگان‌های تحت نظر وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا است. این دفتر بر اساس اهداف و سیاست‌های خارجی ایالات متحده علیه دولت‌ها، سازمان‌ها و افراد غیر آمریکایی تحریم‌های اقتصادی و بازرگانی اعمال می‌کند.) دلیل این اقدام، تبعیت ظریف از دستورات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران عنوان شده است.

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا هم در این باره اظهار کرد ظریف سخنگوی اصلی ایران در سراسر جهان است.

مجید تخت روانچی با اشاره به تحریم ظریف گفت: تحریم رئیس دستگاه و فرمانده دیپلماسی ایران مهمترین دلیل بر عدم صداقت مقامات آمریکایی برای مذاکره با ایران است.

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد درباره تاثیر تحریم های جدید بر فعالیت های وزیر امور خارجه اظهار کرد: همانگونه که محدودیت های دو هفته قبل علیه دکتر ظریف تاثیری بر فعالیت های روشنگرانه ایشان در سفر به نیویورک نگذاشت، تحریم های اخیر نیز نخواهد توانست فعالیت های ایشان را تحت تاثیر قرار دهد و زبان گویا، منطقی و مستدل ایشان را خاموش کند.

تخت روانچی با اشاره به درخواست های متعدد رسانه های اصلی خارجی برای مصاحبه با ظریف از طریق وسایل ارتباط راه دور یا با سفر به ایران یا در کشورهای ثالث طی دیروز و امروز، اظهار کرد: این درخواست ها نشان می دهد دولت آمریکا باز هم به بیراهه رفته است.

گفت‌وگوهای رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با رسانه های خارجی به ویژه در سفر به نیویورک که برای شرکت در نشست های سازمان ملل متحد انجام می شود، خشم مقامات آمریکایی به ویژه مایک پمپئو و "تیم ب" را برانگیخت به گونه ای که وزیر خارجه آمریکا، محدودیت های ترددی برای ظریف اعمال کرد.

با وجود این محدودیت ها، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به درخواست های چندین رسانه آمریکایی پاسخ مثبت داد و با زبان منطق و استدلال، ادعاهای دروغین مقامات کاخ سفید، رژیم صهیونیستی و همچنین سعودی ها را برملا ساخت.

منبع: ایرنا

کد خبر 384502

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.