رونمایی از نقشه خرد اقلیم کشاورزی کشور

با حضور رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و رییس سازمان هواشناسی کشور از نقشه خرد اقلیم کشاورزی رونمایی شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی امروز دوشنبه_ هفتم مردادماه_ در مراسم رونمایی از نقشه خرد اقلیم کشاورزی با بیان این که این نقشه در تصمیمات استراتژیک و کلان بخش کشاورزی بسیار موثری خواهد بود، اظهار کرد: در برنامه ریزی های پایدار، تصمیمات کلان مانند الگوی کشت، آمایش سرزمین و پیش بینی بروز آفات و بیماری های گیاهی،اطلاعات هواشناسی و تغییرات اقلیمی تاثیر گذارند.

کاظم خاوازی اظهار داشت: در اوج دغدغه های مربوط به تدارک نهاده های کشاورزی همچون تهیه کود، سم و بذر ، مهمترین موضوعاتی که می تواند سیمای کشاورزی را تغییر دهد پرداختن به مسایل تغییرات اقلیمی و نقش آن در بخش کشاورزی است.

وی افزود: همکاری مشترک ما با سازمان هواشناسی کشور برای تهیه نقشه خرد اقلیم کشاورزی در واقع فتح بابی شد تا بتوانیم بسیاری از داده های هواشناسی را به صورت اقتصادی تحویل کشاورزان دهیم.

خاوازی با اشاره به این که رصدخانه بخش کشاورزی به زودی توسط سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی راه اندازی می شود، گفت: سازمان هواشناسی در راه اندازی این رصد خانه می تواند همکاری موثری با ما داشته باشد.

رونمایی از پیامرسان بخش کشاورزی

معاون وزیر جهاد کشاورزی از راه اندازی نخستین پیام رسان بخش کشاورزی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اطلاعات هواشناسی از طریق این پیام رسان به ۴ میلیون بهره بردار کشاورزی خواهد رسید.

کد خبر 384103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.