۶۲ میلیون ایرانی واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند

سخنگوی سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه ۶۲ میلیون نفر واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند، گفت: تاکنون ۵۲ میلیون نفر برای دریافت کارت ملی ثبت نام کرده اند.

به گزارش ایمنا، سیف الله ابوترابی در مورد صدور کارت هوشمند ملی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۵۲ میلیون نفر برای دریافت کارت ملی ثبت نام کرده اند و تاکنون ۴۶ میلیون نفر کارت هوشمند خود را دریافت  کرده‌اند.

وی با اشار به اینکه ۶۲ میلیون نفر جمعیت بالای ۱۵ سال واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند ، افزود: با توجه به آمار ثبت نام کنندگان کمتر از ۱۰ میلیون نفر هنوز برای ثبت نام مراجعه نکرده اند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال تاکید کرد: تا کنون ۸۴ درصد از جمعیت واجد شرایط ثبت نام کرده اند گفت: درصد بالایی از این افراد کارت خود را دریافت و تعدادی نیز در نوبت دریافت کارت هوشمند ملی هستند.

وی با اشاره به اینکه برای استفاده از خدمات بانکی ارائه رسید ثبت نام کارت هوشمند کافی است ، گفت: افرادی که کارت هوشمند را دریافت نکرده اند می تواند برای دریافت خدمات بانکی رسید را ارائه کنند.

ابوترابی گفت: چاپخانه ملی قول داده که ظرف یک یا دو ماه آینده بخش قابل توجهی از کارت ها را صادر کند .

به گفته وی ، همچنین برای تسهیل در مراجعه و صدور کارت برای افراد دارای معلولیت ، پایگاه‌های سیار برای آنها ایجاد شده است.

کد خبر 383815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.