اجرای پروژه‌های کشاورزی مشارکتی با بخش خصوصی ابلاغ شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: وزیر جهاد پروژه های عمومی- خصوصی بخش کشاورزی را به استان ها و روسای سازمان‌ها تبیین و ابلاغ کرد.

به گزارش ایمنا، عبدالمهدی بخشنده صبح امروز -شنبه ۲۹ تیرماه- در همایش ملی آموزشی، نقش مشارکت عمومی و خصوصی در توسعه بخش کشاورزی، اظهار کرد: امسال در قالب تبصره ۱۹ بودجه مشارکت‌های عمومی و خصوصی، مجلس به دستگاه‌ها اجازه داده است تا ۱۰ درصد از اعتبارات تملک و دارایی خود را در پروژه های عمومی و خصوصی اجرا کنند.

وی افزود: پروژه‌هایی که دولت در گذشته صرفا به صورت پیمکانکاری انجام می‌داد اکنون می‌توان بر اساس پروژه‌های عمومی و خصوصی با بخش خصوصی قرارداد بست و پروژه‌های جدید، نیمه‌تمام، به آخر رسیده و در حال اجرا را در اختیار بخش خصوصی قرار داد تا از تجربیات، دانش و سرمایه آن‌ها استفاده شود.

معاون وزیرجهاد کشاورزی اضافه کرد: براین اساس ما در واقع کالا و خدمات را از بخش خصوصی خریداری می‌کنیم؛ این تجربه قبلا در وزارت بهداشت و درمان وجود داشته است و در قاب قرار داد با بیمارستان‌های خصوصی به مردم خدمات ارائه شد و دولت دیگر بیمارستان‌داری نکرد.

بخشنده با بیان اینکه استارت پروژه‌های عمومی- خصوصی در وزارت جهاد کشاورزی زده شد، خاطرنشان کرد: بر این اساس باری از روی دوش دولت برداشته می‌شود و از تشکیلات آن کاسته می‌شود ضمن اینکه وزیر جهاد کشاورزی به تازگی این طرح را به همه استان‌ها و روسای سازمان‌ها تبین و ابلاغ کرده است.

منبع: مهر

کد خبر 383110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.