باغ وثوق‌الدوله به بوستان عمومی تبدیل می‌شود

شهردار تهران از تبدیل باغ «وثوق‌الدوله» به بوستان عمومی در جنوب شهر تهران و در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش ایمنا، پیروز حناچی در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های مدیریت شهری و بوستان پدر واقع در منطقه دو تهران، اظهار کرد: امروز پروژه‌هایی را افتتاح کردیم که عمدتا از نوع محیط زیستی بودند؛ قول داده بودیم جلوی تخریب باغات را بگیریم و افتتاح بوستان امروز یکی از مصادیق پیگیری این قول ما بود؛ بوستان پدر (باغ عبقری) که با توافق بنیاد تبدیل به فضای عمومی و بوستان شده است.

وی با تشکر از همه افرادی که در طراحی این بوستان از سبک باغ ایران اسلامی بهره گرفته‌اند، ادامه داد: ما با اعضای شورای شهر تهران هم‌قسم شده‌ایم که به شهروندان خدمات و سرویس بدهیم. عهد بسته بودیم که تهران را شهری برای همه ببینیم و پروژه‌هایی که افتتاح می‌کنیم از این پس کمتر از جنس مگاپروژه‌ها خواهد بود و در حقیقت تعداد پروژه‌های محلی می‌تواند مردم را به محلاتشان علاقه‌مند کند.

شهردار تهران با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری در ۱۳ اسفند سال ۱۳۹۳، افزود: رهبری در این روز تمام دستگاه‌های ذی‌ربط در حوزه فضای سبز را دعوت کردند و گفتند جلوی تخریب باغات و زمین‌های کشاورزی را بگیرید. امروز خوشحال هستیم که به مردم تهران گزارش دهیم جلوی تخریب باغات را گرفته‌ایم.

حناچی تصریح کرد: حدود ۱۴۰ هکتار از باغات شهر تهران بر اساس مصوبه برج‌باغ‌ها زیر بار رفت و ۳۰ درصد تراکم مسکونی و ۷۰ درصد نگهداشت باغ در عمل به نتیجه نرسید؛ امروز این روند اصلاح شده و همه باید کمک کنند این مسیر ادامه پیدا کند. باید همه دستگاه‌هایی که لکه‌های بزرگ فضای سبز در اختیار آن‌ها است، در این عرصه همکاری کنند.

وی از سعیدی‌کیا، رییس بنیاد مستضعفان نیز تشکر کرد که بر اساس توافق شهرداری و بنیاد، باغ عبقری و باغ وثوق‌الدوله که به زودی به بوستان تبدیل می‌شود در تملک شهرداری درآمد تا جهت بهره‌مندی شهروندان از این فضا اقدام شود.

شهردار تهران با اشاره به افتتاح پروژه‌های امروز خود در حوزه پسماند گفت: قطعا همکاری مردم در حوزه مدیریت پسماند به ویژه تفکیک از مبدا می‌تواند نقش به سزایی در حفظ محیط زیست داشته باشد. قطعا به زودی در جنوب تهران و منطقه ۱۴، باغ وثوق‌الدوله نیز به بوستان تبدیل می‌شود و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد. امروز اپلیکیشن‌هایی که توسط شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه خدمات شهری طراحی شده بودند، افتتاح شد تا سرویس بهتری به شهروندان تهرانی ارائه شود.

حناچی در خصوص نحوه جلوگیری از تخریب باغات نیز گفت: راه‌های زیادی از جمله بهره‌گیری از باغ‌ها برای پرورش گل و گیاه و همچنین احداث رستوران و حتی استفاده مسکونی با تراکم پایین برای باغ‌های شهر تهران در نظر گرفته خواهد شد. برای تملک باغ‌های عبقری و وثوق‌الدوله در توافق با بنیاد، ۱۶۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص مشکل مکانیزه شدن پل‌های عابر در سطح شهر تهران گفت: در شرایط تحریم پله‌های مکانیزه با مشکل مواجه شدند که به دنبال این هستیم با مذاکره با شرکت‌های داخلی این مشکل را برطرف کنیم.

شهردار تهران در خصوص روند شکایت مردم از بخش‌های مختلف شهرداری تهران اظهار کرد: گزارش‌های سامانه‌های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ به طور مستمر بررسی می‌شوند و اگر موضوعی پرتکرار باشد، گزارش‌گیری و به آن رسیدگی خواهد شد.

حناچی با اشاره به انتخابات شورایاری‌ها گفت: امیدوار هستم این انتخابات با مشارکت پرشور مردم همراه باشد. انتخاباتی که برای نخستین‌بار به صورت الکترونیک برگزار می‌شود و امیدواریم افرادی کیفی و موثر جهت انتقال مشکلات محلات به مجموعه مدیریت شهری، در شورایاری‌ها قرار بگیرند.

کد خبر 383043

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.