گام موثر تهران در جهت کاهش آلودگی هوا

معاون حمل و نقل ترافیک شهردار تهران از انعقاد تفاهم‌نامه یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومانی با صندوق کارآفرینی امید برای توسعه حمل و نقل خبر داد.

به گزارش ایمنا، محسن پورسیدآقایی ظهر امروز در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه امروز گام مؤثری در جهت کاهش آلودگی هوا برداشتیم، اظهار کرد: امروز دوشنبه -۲۴ تیرماه- موافقت‌نامه ارائه یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومانی از محل درآمدهای طرح ترافیک به صندوق کارآفرینی امید امضاء شد که بر این اساس تسهیلات قرض‌الحسنه به بخش خصوصی برای خرید و تولید اتوبوس، مینی‌بوس دوچرخه و ... ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی نیز باید آورده‌ای داشته باشد که بر این اساس حداقل دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری در توسعه حمل و نقل عمومی و پاک خواهیم داشت، تصریح کرد: مبلغ یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان از محل درآمدهای طرح ترافیک سال جاری خواهد بود که به صورت قرض‌الحسنه در صندوق کارآفرینی امید واریز خواهد شد.

پورسیدآقایی با بیان اینکه ما وعده داده بودیم که منابع حاصل از طرح ترافیک در سال ۹۸ را صرف توسعه حمل و نقل عمومی و پاک کنیم خاطرنشان کرد: همچنین از محل تبصره ۱۸ ردیف‌هایی را دنبال می‌کنیم که مبلغ ۲۴۰ میلیارد تومان نیز از این منابع در این صندوق سرمایه گذاری می‌شود و ۷۴۵ میلیارد تومان نیز صندوق به آن اضافه می‌کند که جمعا این مبلغ به صورت قرض‌الحسنه در این صندوق می‌ماند و موتور محرک بخش خصوصی در توسعه حمل و نقل عمومی می‌شود.

معاون حمل و نقل ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه در شرایطی قرار داریم که شرکت‌های بخش خصوصی به دلیل تورم و بهره‌های بانکی بالا توان اخذ وام را ندارند، افزود: اما این صندوق که به صورت قرض‌الحسنه تسهیلاتی را ارائه می‌دهد به عنوان یک کلید برای حل مشکلات شرکت‌های بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه هدف ما در سرمایه‌گذاری در این صندوق توسعه خرید و تولید اتوبوس، مینی‌بوس و نوسازی تاکسی- خرید موتور برقی، نصب فیلترهای دوده در ناوگان دیزلی و ارائه وام به کسانی است که از دوچرخه استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: در سه ماه نخست امسال درآمدهای منابع طرح ترافیک حدود ۲۴ میلیارد تومان بوده که در این صندوق واریز می‌شود؛ کار سرمایه گذاری به سرعت آغاز شده و هر چقدر جلوتر برویم و عوارض بیشتری کسب کنیم آن را به این صندوق تزریق می‌کنیم.

پورسیدآقایی با بیان اینکه این بزرگترین قرارداد صندوق کارآفرینی امید است، اظهار کرد: مطمئن هستیم در شرایط سخت مالی که در آن قرار داریم می‌توان ظرف سه سال آینده دست هیولای آلودگی هوا را از سر مردم تهران دور کنیم.

کد خبر 382563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.