توقف طرح‌ نوسازی تاکسی‌های فرسوده تا زمان نهایی شدن قیمت خودرو

طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده که خردادماه‌ سال جاری از سرگرفته شده بود، بار دیگر به دلیل افزایش قیمت خودرو متوقف شد.

به گزارش ایمنا، مرتضی ضامنی با تشریح آخرین وضعیت طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده اظهار کرد: با آغاز مجدد طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده از خردادماه سال جاری، ۱۳۴ دستگاه تاکسی نو تحویل متقاضیان شد، اما به دلیل تغییر قیمت خودرو، در حال حاضر این طرح متوقف شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه بعد از یکسال با این موضوع مواجه هستیم که شرکت خودروساز افزایش قیمت خودرو را مطرح کرده است و در جلساتی که برگزار شد نظر خودروساز به افزایش ۱۰ میلیونی قیمت بود که در نهایت افزایش قیمتی که بر روی آن پافشاری شد، حدود شش میلیون تومان است.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اضافه کرد: تا زمان نهایی شدن قیمت خودرو، این طرح متوقف خواهد ماند.

وی با اشاره به طرح جایگزینی «خودروهای کارکرده» با «تاکسی‌های فرسوده»، گفت: پیشنهادی از جانب مجموعه وزارت کشور و اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به دولت داده شده است که خودروهای کارکرده‌ای که کمتر از سه سال عمر دارند و مشمول شرایط شورای عالی ترافیک شهرهای کشور هستند، در ناوگان مورد استفاده قرار گیرند؛ به طوری که مالکان تاکسی‌های فرسوده به ازای اسقاط تاکسی فرسوده، می‌توانند خودروی کارکرده‌ای را با آن مشخصات رنگ کنند و پلاک آن را به "ت" تغییر دهند و وارد ناوگان تاکسیرانی کنند.

ضامنی اظهار کرد: تمام کارهای این طرح در دولت انجام شده و در نوبت ورود به هیئت دولت است تا مصوب شود؛ ما نیز منتظر تصویب آن در دولت هستیم.

منبع: ایسنا

کد خبر 382561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.