انتشار اوراق مشارکت برای توسعه سامانه اتوبوسرانی تندرو

مدیر امور درآمد شهرداری اصفهان از دریافت مجوز انتشار اوراق مشارکت توسعه سامانه اتوبوسرانی تندرو (BRT) به مبلغ دو هزار میلیارد ریال خبر داد و گفت: این اوراق با توجه به تبصره پنج قانون بودجه سال ۹۷ کل کشور، مصوبه شورای اسلامی شهر و سازمان برنامه و بودجه کل کشور و با مجوز بانک مرکزی منتشر می شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، نادر آخوندی با بیان اینکه ناشر این اوراق شهرداری اصفهان است، اظهار کرد: موضوع مشارکت در این طرح اجرای طرح سامانه اتوبوسرانی (BRT) بوده و مبلغ انتشار آن دو هزار میلیارد ریال و به عاملیت بانک شهر است.

وی با بیان اینکه ضامن این طرح بانک شهر است، افزود: مدت اوراق مشارکت چهار سال و با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد سالانه است که پرداخت سود آن هر سه ماه یکبار انجام می شود.

مدیر امور درآمد شهرداری اصفهان با اشاره به ویژگی‌های این اوراق، تصریح کرد: این اوراق بی نام، ‌معاف از مالیات و قابل معامله در بورس است که فروش آن از هفته آینده انجام می شود و بانک مرکزی تاریخ دقیق آن را اعلام خواهد کرد.  

وی با اشاره به دریافت مجوز انتشار اوراق مشارکت فاز دوم خط دو قطار شهری اصفهان افزود: انتشار این اوراق نیز با توجه به تبصره پنج قانون بودجه سال ۹۷ کل کشور، مصوبه شورای اسلامی شهر اصفهان، موافقت سازمان برنامه و بودجه کل کشور و مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مورخ ۲۸ اسفندماه ۹۸ است.

آخوندی ناشر این اوراق را نیز شهرداری اصفهان دانست و گفت: موضوع مشارکت در این طرح اجرای فاز دوم خط دو قطار شهری اصفهان به مبلغ انتشار پنج هزار میلیارد ریال است.  

وی با بیان اینکه تمام شعب بانک توسعه تعاون بانک عامل این طرح است، تصریح کرد: ضامن این اوراق بانک شهر و مدت مشارکت در آن چهار سال با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد سالانه است.

وی با بیان اینکه سود این طرح نیز هر سه ماه یکبار پرداخت می‌شود، تاکید کرد: این اوراق بدون نام، معاف از مالیات و قابل معامله در بورس اوراق بهادار ایران است.      

کد خبر 382468

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.