نصب ۶۸ دستگاه دوربین نظارت تصویری در تقاطع‌ها و معابر

معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری شیراز از نصب و راه‌اندازی ۶۸ دستگاه دوربین نظارت تصویری در تقاطع‌ها و معابر مهم این کلانشهر در چهار ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش ایمنا، مجتبی زوربخش با اشاره به اینکه هم اکنون ۳۵۷ دستگاه دوربین نظارت تصویری و ثبت تخلف سرعت در سطح شهر شیراز وجود دارد، اظهار کرد: هم اکنون ۲۰۸ دوربین نظارت تصویری و ۱۴۹ دوربین ثبت تخلف سرعت در سطح شهر نصب شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار شیراز افزود: پیش از این تعداد ۱۴۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری در سطح شهر وجود داشت که با راه‌اندازی دوربین‌های نظارت تصویری جدید مجموع دوربین‌ها به ۲۰۸ دستگاه افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش تعداد دوربین‌های سطح شهر، گفت: خرید ۷۷ دوربین نظارت تصویری و ثبت تخلف نسل جدید نیز در دستور کار قرار گرفته است و تعداد دوربین‌ها تا پایان شهریورماه سال جاری به ۴۳۴ دستگاه افزایش خواهد یافت.

زوربخش با بیان اینکه همزمان با افزایش دوربین‌های نظارت تصویری، خرید و توسعه زیرساخت‌های مرکز کنترل ترافیک در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: سرورهای نسل جدید نیز برای مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز خریداری شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار شیراز مشارکت با بخش خصوصی و جذب سرمایه‌گذار در توسعه سامانه‌های ثبت تخلف را یکی دیگر از اقدامات این حوزه عنوان کرد و ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که در صورت توافق با سرمایه‌گذاران توانمند، میزان دوربین‌های ثبت تخلف بیش از ۶۰ درصد افزایش خواهد یافت.

زوربخش خاطرنشان کرد: با همکاری‌های دوجانبه صورت پذیرفته بین شهرداری شیراز و پلیس راهور دو گیت ثبت تخلف در بلوار رحمت و کمربندی دارای کد ثبت تخلف شده‌اند؛ این اقدام در راستای آرام‌سازی معابر شریانی سطح شهر تا دریافت کد سایر دوربین‌های ثبت تخلف ادامه خواهد داشت.

وی هدف از اجرای این طرح را نظارت بیشتر بر مدیریت جریان ترافیک، ثبت ناهنجاری‌های ترافیکی از جمله سرعت غیرمجاز خودروها و توقف‌های ممنوعه دانست و گفت: نتیجه این اقدامات همزمان با فرهنگ‌سازی و آموزش در کاهش تصادفات رانندگی تاثیرگذار است.

کد خبر 382403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.