ضرورت تغییر روش‌های مدیریت پسماند در تهران

شهردار تهران با تاکید بر اینکه شیوه فعلی مدیریت پسماند کارایی ندارد، گفت: تا زمانی که مردم را تشویق کنیم زباله‌های خود را در سطل‌های بزرگ زباله در خیابان‌ها بیندازند، همچنان با مشکل مدیریت پسماند مواجه خواهیم بود.

به گزارش ایمنا، پیروز حناچی در بیست و هفتمین جلسه شورای معاونان، مشاورین و شهرداران مناطق ٢٢گانه که در ساختمان مدیریت بحران بوستان ولایت برگزار شد، با اشاره به پیشینه تاریخی این بوستان اظهار کرد: در این مکان که بخشی از پادگان قلعه مرغی است نخستین فرودگاه و پایگاه هوایی ایران شکل گرفت و نخستین هواپیما در کشور در این جا فرود آمد؛ در گذشته تلاش شد تا بخشی از این فضا به «موزه پرواز» تبدیل شود که این اتفاق نیفتاد، اما امیدوارم بتوانیم این ایده را با حمایت شورای شهر در این دوره عملیاتی کنیم.

وی با اشاره به آخرین وضعیت کارخانه سیمان شهر ری ادامه داد: طبق مصوبات دولت دوشنبه هفته گذشته کارخانه را برای ساخت موزه صنعت تحویل گرفتیم و در حال آماده‌سازی اقدامات لازم در این خصوص هستیم.

شیوه فعلی مدیریت پسماندها ناکارآمد است

شهردار تهران با تاکید بر ضرورت تغییر رویکردها و روش‌ها در مدیریت پسماند پایتخت، تصریح کرد: واقعیت این است که شیوه فعلی مدیریت پسماند کارایی ندارد و ریشه آن هم در سطل‌های بزرگ زباله است که در خیابان‌ها قرار دارند؛ تا زمانی که مردم را تشویق کنیم زباله‌های خود را به این شکل به سطل بیندازند، همچنان با مشکل مدیریت پسماند مواجه خواهیم بود.

حناچی با اشاره به لکه‌گیری آسفالت خیابان‌ها، افزود: موضوع آسفالت و لکه‌گیری خیابان‌ها باید جدی گرفته شود؛ در تهران حدود ۱۰۰ کیلومتر مربع خیابان داریم که نیاز به مراقبت دائمی دارند، البته بعضی از بخش‌ها مانند خطوط ویژه در اولویت قرار دارند و باید به طور مستمر لکه‌گیری شوند.

تلاش برای ترغیب مردم  به شرکت در انتخابات شورایاری‌ها

وی با اشاره به انتخابات شورایاری‌ها خاطرنشان کرد: پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها به زودی برگزار خواهد شد و اگر سطح مدیریت محلی شهر را با استفاده از مشارکت مردم در قالب شورایاری‌ها ارتقا دهیم، اداره امور شهر راحت‌تر می‌شود؛ امیدوارم روزی فرا برسد که بودجه محلات هم از طریق شورایاری‌ها و با کمک آن‌ها هزینه شود.

شهردار تهران اضافه کرد: با تلاش‌های صورت گرفته حدود ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر، داوطلب شرکت در انتخابات شورایاری شده‌اند؛ از این پس باید تلاش کنیم تا مردم را به شرکت در انتخابات ترغیب کنیم چراکه اگر مردم مشارکت کنند بسیاری از نارسایی‌ها و فسادهای احتمالی در انتخابات از بین می‌رود.

حناچی با تاکید بر اینکه باید با همه توان از رای مردم در این انتخابات صیانت کنیم، گفت: ضروری است مانور برگزاری انتخابات قبل از روز اصلی انتخابات برگزار شود تا خطاها و اشکالات احتمالی مشخص و برطرف شود.

مجوزهای ساخت و ساز غیرقانونی باطل می‌شود

وی با اشاره به مصوبه تعدیل عوارض ساخت و ساز افزود: انتظار می‌رود تمام مناطق به این مصوبه عمل کنند و تعلل در این زمینه قابل پذیرش نیست؛ هرگونه مجوزی که این قانون را رعایت نکرده باشد اگر در مهلت قانونی تعیین تکلیف نشود، باطل می‌شود.

اختصاص بخش‌هایی از خیابان‌ها به دستفروشان

شهردار تهران با تشکر از مسئولان برای ساماندهی دستفروشان در مناطق یک، شش و ۱۱ نیز تصریح کرد: در ساعاتی از شب می‌توانید بخش‌هایی از خیابان‌ها را به دستفروشان اختصاص دهید، اما فعالیت این افراد باید ساماندهی شده باشد تا معابر دچار آشفتگی نشوند.

حناچی با تاکید بر اینکه برای اداره شهر باید ایده داشت، ادامه داد: شهردارانی که برای شهر آرزو ندارند موفق نمی‌شوند؛ باید برای شهر آرزو داشته باشیم.

جلوی باب شدن تملق‌گویی مدیران در شهرداری را باید بگیریم

وی با بیان اینکه از معاونان و مسئولان شهری می‌خواهم با هرگونه تملق‌گویی و چاپلوسی در شهرداری تهران مقابله کنند، اظهار کرد: نباید اجازه دهیم تملق‌گویی مدیران در شهرداری باب شود و حق نداریم از بیت‌المال به طور شخصی هزینه کنیم؛ البته اگر اقدامی صورت گرفت، باید اطلاع‌رسانی شود اما همزمان جلوی تملق و چاپلوسی را باید بگیریم.

کد خبر 382238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.