مدیریت شهری مشهد پیشرو در پاسخگویی مدیران به رسانه‌ها

شهردار مشهد در صفحه توییتر خود نوشت: با احترام به رسانه که باور دارم یکی از ارکان مهم دموکراسی است و از این پس، مدیریت شهری مشهد در پاسخگویی مدیران، پیشرو خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمدرضا کلائی  پیرامون نشست خبری که باحاشیه‌ای توهین‌آمیز از سوی معاون فرهنگی وی به خبرنگاران همراه بود در صفحه توییتر خود آورده است: با احترام به |رسانه| که باور دارم یکی از ارکان مهم دموکراسی است و عذرخواهی از افکار عمومی و خبرنگاران شریف، استعفای معاون فرهنگی و اجتماعی را پذیرفتم. اعتقاد دارم این هزینه‌ شفافیت است، حتی اگر به زیان باشد. از این پس، مدیریت شهری مشهد در پاسخگویی مدیران، پیشرو خواهد بود.

نشست خبری «گزارش ۲۰۰ روزه شهردار» -سه‌شنبه ۱۸ تیرماه- در حالی در ساختمان شهرداری مشهد برگزار شد که با یک حاشیه توهین‌آمیز نسبت به خبرنگاران همراه بود.  در اواسط جلسه یکی از خبرنگاران به انتقاد از معاون فرهنگی شهردار پرداخته و گفت: متاسفانه آقای زارعی جوابگوی خبرنگاران نیست و زمانی که اقدام به‌تماس با وی برای اخذ مصاحبه می‌کنیم، همین که متوجه می‌شوند خبرنگار هستیم گوشی موبایل را به‌ روابط عمومی تحویل داده و از مصاحبه طفره می‌روند.

محمدرضا کلایی، شهردار مشهد در واکنش به‌این انتقاد، تعجب کرد و گفت: قطعا تذکرات لازم به‌ایشان داده خواهد شد.

حین نشست خبری کلایی به‌خبرنگاران گفت برای راستی‌آزمایی این مسئله تماسی با وی می‌گیریم تا ببینیم جوابگو هستند یا خیر، که خبرنگاران در جواب وی گفتند مشخص است که جواب شما را خواهد داد، بنابراین با موبایل یکی از خبرنگاران اقدام به‌این کار کنید.

خبرنگار رسانه معترض به‌ عملکرد معاون فرهنگی با وی تماس گرفت و با جوابی از جانب معاون فرهنگی مواجه نشد؛ در نهایت خبرنگاران از شهردار خواستار تماس شدند و همین که شهردار اقدام به‌برقراری تماس کرد (تلفن روی بلندگو بود)، معاون فرهنگی پاسخ داد، که با خنده حضار مواجه شد.  شهردار خطاب به‌معاون خود این اعتراض را به‌گوش وی رساند که او نیز عصبانی شده و گفت: زمانی که من در جلسه هستم چگونه پاسخ خبرنگار را بدهم، در جلسه حتی جواب تماس زن و فرزند خود را نمی‌دهم، (لفظ رکیک نسبت به خبرنگاران). گفتگو به‌اینجا که رسید شهردار تماس را قطع کرد، اما به‌خبرنگاران قول پیگیری این موضوع را داد و البته از اینکه بدون در جریان گذاشتن معاونش صدای او را روی بلندگو گذاشته بود ابراز پشیمانی کرد و گفت: حقوق وی را رعایت نکردم و باید به‌ او می‌گفتم که موبایل روی بلندگو است.

کد خبر 382070

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.