تابش:چهارباغ، قطب اصلی جشنواره کودک و نوجوان خواهد بود

دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان گفت: رویکرد امسال جشنواره، توجه ویژه نسبت به منطقه تاریخی و فرهنگی خیابان چهارباغ است. در این دوره از جشنواره، علاوه بر آنکه منطقه اصلی برای جشنواره، خیابان چهارباغ در نظر گرفته شده، محل استقرارحضور اصحاب رسانه نیز خیابان چهارباغ خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علیرضا تابش در جمع خبرنگاران از همدلی مسئولان شهری و استانی برای برپایی این جشنواره تشکر کرد و گفت: اگر اصفهان بخواهد به عنوان شهر خلاق معرفی شود، باید عالیت مداوم و مستمر در زمینه فیلم کودک و نوجوان داشته باشد.

تابش افزود:رویکرد امسال جشنواره، توجه ویژه نسبت به منطقه تاریخی و فرهنگی خیابان چهارباغ است. در این دوره از جشنواره، علاوه بر آنکه منطقه اصلی برای جشنواره، خیابان چهارباغ در نظر گرفته شده، محل استقرارحضور اصحاب رسانه و خبرنگاران نیز خیابان چهارباغ اصفهان خواهد بود. اکثر اتفاقات مهم جشنواره نظیر جلسات پرشس و پاسخ فیلم ها نیز در این منطقه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به تعداد فیلم های حاضر در جشنواره گفت: در جشنواره امسال ۱۵۸ فیلم اکران خواهد شد و از ۴۴ کشور خارجی در این دوره از جشنواره حضور دارند. امسال با ظرفیت ۱۱ سالن در سطح شهر و ۲۴۰۰ صندلی، افزایش بیست درصدی مخاطب برای این دوره از جشنواره پیش بینی شده است.

در ادامه این نشست ایمان حجتی، مدیر اجرایی جشنواره کودک و نوجوان در اصفهان با اشاره به حضور پر رنگ خبرنگاران در پوشش جشنواره دوره قبل گفت: شهرداری اصفهان دو نگاه ویژه نسبت به جشنواره امسال دارد که در ساختار جشنواره هم نهادینه شده است؛ نخستین رویکرد، توجه به کارکردهای اجتماعی ویژه این جشنواره با توجه به طیف مخاطبان است و سپس توجه به رویکرد بین المللی این جشنواره است.

وی ادامه داد: امروزه شهرها در سطح جهان تلاش میکنند تا بازاریابی های مختلفی برای جذب گردشگر و معرفی بهینه شهر خود داشته باشند؛ رویکردهای بزرگ با اعتبار بالا مانند جشنواره بین المللی کودک میتواند ابزار بسیار مناسبی برای معرفی شهر اصفهان و جذب گردشگر محسوب شود.

مدیر اجرایی سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان اضافه کرد: با توجه به اینکه اصفهان عضو شبکه شهر های خلاق در یونسکو و شهر دوستدار کودک است، انتظار می رود طبقه خلاق شهر با کمک صنایع خلاق، مانند فیلم سازی، بتوانند نقش موثری در آینده اقتصاد داشته باشند.

حجتی در پاسخ به سوالات خبرنگاران مبنی بر حضور کودکان با نیاز های خاص و کودکان کار در جشنواره گفت: در دوره قبلی جشنواره، برای نخستین بار قریب به ۹ هزار کودک از مناطق کم برخوردار، برای حضور در جشنواره از طریق فرهنگسراها ثبت نام کردند و به تماشای فیلم های جشنواره نشستند؛ همچنین برای اولین بار ۳۰ انجمن مردم نهاد نیز با جشنواره به طور مستقیم همکاری داشتند و حضور کودکان کار نیز ساز و کار کاملا مشخص در جشنواره داشته و خواهد داشت.

وی افزود:اصفهان شهر دوستدار کودک است و تمامی ارگان ها در سطح شهر در تلاش هستند تا به این امر تحقق ببخشند. به عنوان مثال صدا و سیمای اصفهان ابراز تمایل کرده است که به عنوان قطب تولیدات کودک و نوجوان در مراکز صدا و سیمای کشور شناخته شود. از وظایف خبرنگاران، ایجاد همگرایی میان ارگان های مختلف برای ایجاد ارتباط و تعامل بین آنها است.

کد خبر 382041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.