۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
کمک میلیاردی به مترو

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: امسال، ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل عوارض حاصل از طرح ترافیک به متروی پایتخت کمک شده است.

به گزارش ایمنا، همزمان با پایان یافتن طرح زوج و فرد و آغاز اجرای طرح محدوده کنترل آلودگی هوا، برخی نقدها در رابطه با طرح ترافیک جدید مطرح شد. یکی از نقدها مبهم بودن سرنوشت عوارض دریافتی از طرح ترافیک جدید بود. از سوی دیگر، برخی معتقد بودند این شکل از اجرای طرح ترافیک نه تنها به کنترل یا کاهش آلودگی هوا نمی‌انجامد بلکه محلی برای کسب درآمد شهرداری خواهد بود.

وی ادامه داد: معاونت حمل و نقل و ترافیک آمادگی دارد مقدار عوارض دریافتی از طرح ترافیک جدید را اعلام کند و در سامانه شفافیت نشان دهد که این عوارض در کدام یک از بخش‌های حوزه حمل و نقل عمومی اعم از مترو، اتوبوسرانی و ... هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه طبق مصوبه‌ شورای شهر تهران درآمد حاصل از اخذ عوارض طرح ترافیک باید برای توسعه حمل و نقل عمومی شهر هزینه شود، تاکید کرد: در پایان سال، حسابرس و بازرس قانونی به صورت حساب‌های عوارض دریافتی رسیدگی می‌کنند و اگر خلاف این مصوبه عمل شود، بازرس این تخلف را به شورا اعلام خواهد کرد.

پورسیدآقایی با تاکید براینکه خیال مردم از نحوه صرف درآمد حاصل از عوارض طرح ترافیک در حوزه‌ حمل و نقل عمومی آسوده باشد، گفت: در سال جاری حدود ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اخذ عوارض طرح ترافیک به متروی پایتخت کمک شده است.

​منبع: شهرنوشت

کد خبر 382002

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.