کشف ۲۲هزار لیتر سوخت قاچاق در نجف‌آباد

نجف‌آباد- فرماندار شهرستان گفت: در سال گذشته بیش از بیست و دو هزار و چهارصد لیتر سوخت قاچاق شامل بنزین و گازوئیل در سطح شهرستان کشف شد و در کنار آن شاهد کشف اقلام قاچاق دیگری همچون پنجاه تن چوب بلوط و نزدیک به هفتاد تن انواع سموم کشاورزی نیز بوده‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایمنا از نجف‌آباد مجتبی راعی در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: این شهرستان از لحاظ حجم کالای قاچاق عبوری و میزان کشفیات آن به هیچ وجه قابل مقایسه با برخی شهرها نیست و همین اقلام محدود نیز بیشتر به مقصد سایر نقاط کشور از نجف‌آباد عبور داده می‌شوند.

راعی از انواع نوشیدنی، خودرو، سلاح غیر مجاز و مشروب‌های دست‌ساز به عنوان دیگر اقلام شاخص قاچاق شده در این مدت نام برد و اظهار کرد: از دیگر عوامل تاثیر گذار در آمار پایین قاچاق در شهرستان، می‌توان به اعتقادات مذهبی قوی کسبه اشاره کرد و در برخی موارد معدود نیز بی‌اطلاعی اشخاص از قوانین موجود، کالای انبار شده آن‌ها را در معرض اتهام قاچاق بودن قرار می‌دهد.

برگزاری جلسات آموزشی ویژه صنوف، شناسایی تمامی انبارهای سطح شهرستان و رصد نوع و میزان موجودی آن‌ها دیگر اقداماتی بود که فرماندار ضمن تشریح آن‌ها به عنوان بخشی از عملکرد صورت گرفته در این بخش خاطر نشان کرد: برآوردها نشان می‌دهد که پدیده قاچاق سالیانه بیش از ۲۵۰هزار میلیارد دلار به اقتصاد کشور ضربه می‌زند.

کد خبر 381942

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.