باز پس گیری خودرو و املاک از مدیران سابق شهرداری تهران

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از باز پس گیری ۸۰ ملک و ۲۰۰ خودرو سازمانی از مدیران سابق شهرداری تهران خبرداد.

به گزارش ایمنا، عبدالحمید امامی اظهار کرد: سازمان املاک شهرداری تهران پیگیر بازپس‌گیری املاک و خودروها از کسانی است که دوره تکریم آنها پایان یافته است، به خصوص در مورد املاک، واحدی برای «تخلیه» فعال شده زیرا همه واحدهایی که در اختیار اشخاص قرار دارد، غیرمجاز است.

وی تصریح کرد: اگر افراد حاضر به تخلیه املاک شهرداری نباشند از روش‌های قانونی استفاده کرده و اقدام قضایی انجام می‌گیرد.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهردار تهران در مورد سرانجام بازپس‌گیری املاک شهرداری که در اختیار دیگران است نیز گفت: نمی‌شود که اموال مردم در اختیار افراد غیر باشد به این جهت به دنبال بازپس گیری آن هستیم.

امامی با بیان اینکه مدیریت شهری جدید به مسئله صرفه‌جویی حساس است و قرار نیست که یک ملک در اختیار یک نفر باشد و آن فرد هم برود ملک را به کسی دیگر اجاره دهد و منتفع شود، گفت: بررسی‌ها نشان داده که برخی افراد در  بهره‌برداری از برخی املاک واگذار شده، درست عمل نکرده است.

وی با بیان این که لیستی از املاک شهرداری که حق بهره برداری از آن به غیر سپره شده، در اختیار سازمان امور املاک قرار دارد، اظهار کرد: بخش حقوقی سازمان املاک در حال پس گیری تک تک این املاک و تعیین تکلیف آنها است و تاکنون حدود ۸۰ ملک تخلیه شده است.

معاون شهردار تهران افزود: هر چند که برخی‌ها به راحتی تخلیه نمی‌کنند اما می‌توانیم از این املاک‌ برای تهاتر بدهی‌هایمان به پیمانکاران استفاده کنیم.

منبع: ایسنا

کد خبر 381705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.