زاینده‌رود فصلی، دستاورد قطب صنعتی شدن اصفهان است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات امروز اصفهان و زاینده رود دستاورد قطب صنعتی بودن است بر این اساس از توسعه انرژی خورشیدی در این شهر استقبال و حمایت می کنیم.

ناهید تاج الدّین در گفت و گو با خبرنگار ایمنا در حاشیه همایش شهر خورشیدی ضمن ابراز خرسندی از برپایی این همایش، اظهار کرد: همه شهروندان اصفهانی لزوم استفاده از انرژی های پاک را احساس می کنند زیرا اصفهان سال ها است که به عنوان قطب صنعتی شناخته می شود.

وی افزود: صنعتی شدن به رغم ایجاد اشتغال و پیشرفت و درآمدزایی برای کل کشور، برای شهروند اصفهانی چندان دستاوردی نداشته به غیر از اینکه هوا را آلوده کرده و سبب افزایش مصرف آب شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بارگذاری های صنعتی در اطراف زاینده رود مصرف آب را افزایش داد و در نهایت منجر به مشکلاتی برای این رودخانه شد که امروز برخی مسائل اقتصادی و اجتماعی را در اصفهان به وجود آورده است.

تاج الدّین گفت: درصد افسردگی مردم اصفهان افزایش یافته و جوانان ما که روزگاری اوقات فراغت سالم را در کنار این رودخانه تجربه می کردند امروز دچار بسیاری از مشکلات روحی و جسمی شده‌اند.

وی اظهار کرد: صنعتی شدن اصفهان سبب شد که امروز زاینده رود به صورت دائمی از سراب تا پایاب جاری نباشد و امروز گاوخونی تمدن ساز خشک شده است.

تاج الدّین گفت: مشکلات اصفهان امروز ما دستاورد قطب صنعتی شدن است براین اساس با تمام وجود از توسعه انرژی خورشیدی و انرژی های تجدید پذیر در اصفهان استقبال و حمایت می کنم.

به گزارش خبرنگار ایمنا، همایش شهر خورشیدی از ۱۲ تا ۱۴ تیرماه به مدت سه روز در ضلع شرقی ارگ جهان نما به همت شهرداری اصفهان برگزار شد که هدف آن فرهنگسازی برای استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر بود. در این همایش سه روزه فن‌آوران و تولیدکنندگان، تجهیرات خورشیدی را برای بازدیدکنندگان و عموم مردم ارائه و معرفی کردند که مورد استقبال بسیاری از شهروندان قرار گرفت. در این همایش همچنین بین شهرداری و شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان توافقنامه همکاری علمی پژوهشی در زمینه انرژی های سبز امضا شد.

کد خبر 381559

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سلام IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
    0 0
    فکر میکنم حدود سی سال پیش قرار شد تونل سوم زده شده و مقدار کمی آب از حوضه کارون به فلات مرکزی انتقال پیدا کند و اب زیادی جنوب که مفت به دریا می ریزه و باعث سیل هم میشه باعث آبادانی کویر گردد شما زحمت بکشید پیگیر حق اب اصفهان باشید ما خودمون میدونیم بحران مدیریت داریم و بس