نوسان قیمت خودرو مشکل عمده نوسازی تاکسی‌ها

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵۰ هزار تاکسی فرسوده در کشور وجود دارد، گفت: براساس برآوردها تا سال ۱۴۰۰ این رقم به ۲۴۰ هزار تاکسی فرسوده خواهد رسید.

به گزارش ایمنا، مرتضی ضامنی در سی و هشتمین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا، با توجه به دستور جلسه نوسازی خودروهای فرسوده اظهار کرد: ایران‌خودرو دو بار قیمت خودروها را تغییر داده است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه اردیبهشت‌ماه آخرین قیمت را اعلام کرده بود، هفته گذشته حدود هشت میلیون تومان خودروها افزایش قیمت پیدا کرد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور، گفت: ایران‌خودرو تاکید کرده که هر ماه قیمت جدید را اعلام می‌کند. مسلما این افزایش قیمت‌ها و ثابت نبودن آن، ما را با چالش جدی مواجه کرده است.

ضامنی افزود: قرار بود تا پایان سال ۹۸، ۱۰ هزار تاکسی نو تحویل داده شود اما تاکنون تنها ۱۳۲ تاکسی نو تحویل داده شده است؛ از سوی دیگر تسهیلات بانکی با سود ۱۸ درصد پیدا نمی‌کنیم و همین موضوع مشکلاتی برای ما ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه همه مراحل مربوط به مصوبه واردات خودرو و استفاده از ظرفیت ناوگان موجود انجام شده است، خاطرنشان کرد: پیشنهاد کرده‌ایم که خودروهایی که تا سه سال سن دارند تبدیل به تاکسی شوند و تاکسی‌های فرسوده را به تدریج اسقاط کنیم.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور با تاکید بر اینکه امیدی به خودروساز داخلی نداریم، اضافه کرد: حتی اگر ۱۰ هزار تاکسی نو را هم تا پایان سال ۹۸ تحویل دهند، به دلیل وجود ۱۵۰ هزار تاکسی فرسوده مشکل ما حل نخواهد شد؛ بنابراین سعی داریم که مصوبه واردات خودرو و استفاده از ناوگان داخلی را پیگیری کنیم؛ در صورت حل شدن مشکل مربوط به تسهیلات بانکی می‌توانیم تعداد مناسبی از تاکسی‌های فرسوده را از رده خارج کنیم.

ضامنی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۵۰ هزار تاکسی فرسوده در کشور وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال جاری این تعداد به ۱۹۲ هزار برسد؛ همچنین بر اساس پیش‌بینی‌ها تا سال ۱۴۰۰ تعداد تاکسی‌های فرسوده به ۲۴۰ هزار تاکسی افزایش خواهد یافت.

کد خبر 381268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.