احداث بزرگ‌ترین سایت انرژی خورشیدی در اصفهان

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان گفت: برای احداث بزرگترین سایت انرژی خورشیدی در سطح استان اصفهان، با سرمایه گذار بخش خصوصی وارد مذاکره شده ایم تا با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد تومانی، این سایت برای تأمین انرژی خورشیدی مورد نیاز تاسیسات شهری، راه اندازی شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسین امیری اظهار کرد: با توجه به استفاده بی رویه از سوخت هایی که برای تأمین انرژی در شهرها به کار می رود و تأثیر به کارگیری این سوخت ها در افزایش آلودگی هوا، نیاز به هدایت شهرها به سوی برنامه های مدیریت مصرف انرژی ضروری به نظر می رسد از این رو باید در شهرها از ظرفیت های توسعه ای برای توسعه انرژی های تجدیدپذیر استفاده کرد. 

وی ادامه داد: برای تشویق مردم و شهروندان برای استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، شهرداری درصدد اجرای برنامه فرهنگی تحت عنوان رویداد شهری «شهر خورشیدی» اصفهان است.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با بیان اینکه این رویداد ۱۲ تا ۱۴ تیرماه در ضلع شرقی ارگ جهان واقع در میدان امام حسین (ع) برگزار می شود، گفت: این برنامه با حضور شرکت های تولید کننده محصولات بر پایه انرژی خورشیدی و با هدف فرهنگ سازی برای استفاده از انرژی های خورشیدی و تجدیدپذیر برگزار خواهد شد تا شهروندان با فناوری های این حوزه آشنا شده و اطلاعات بیشتری نسبت به این حوزه دریافت کنند.

وی افزود: در این برنامه همچنین از شهروندانی که از انرژی خورشیدی برای مصارف مورد نیاز خود استفاده می کنند تجلیل خواهد شد. 

امضای تفاهم نامه بین شرکت توزیع برق و شهرداری برای توسعه پنل های خورشیدی

امیری عنوان کرد: همچنین تفاهم نامه ای بین شرکت توزیع برق اصفهان و شهرداری اصفهان امضا خواهد شد تا اقدامات مدیریت شهری برای تشویق مردم به استفاده از انرژی های تجدیدپذیر توسعه پیدا کند.

وی با بیان اینکه شهرداری به عنوان بزرگترین مصرف کننده انرژی در شهر اصفهان، یک هزار و ۲۰۰ اشتراک برق دارد، گفت: بر همین اساس سالانه ۹۰ هزار مگاوات برق با هزینه ۱۲ میلیارد تومان در مجموعه شهرداری اصفهان صرف خدمات رسانی به شهر و شهروندان می شود.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان تصریح کرد: این میزان برق، صرف تأمین انرژی مورد نیاز ۳۵۰ پارک شهری، ۲۸۰ سیستم آبرسانی، ۳۸۰ آبنما، ۱۵۰ پروژه نورپردازی شهری و ۳۵۰ سرویس بهداشت عمومی و ... در سطح شهر اصفهان می شود. 

وی ادامه داد: در شهر اصفهان ۴۳ هزار پایه روشنایی وجود دارد که اگر بتوانیم از طریق انرژی خورشیدی، برق مورد نیاز آن ها را تولید کنیم، صرفه جویی بالایی به دنبال خواهد داشت.  

امیری با بیان اینکه در سال گذشته و سال جاری، کمیته مصرف انرژی در شهرداری اصفهان برای بهینه سازی مصرف برق تشکیل شد، اظهار کرد: بر اساس تصمیماتی که در این کمیته گرفته شد، نسبت به ممیزی اشتراک برق اقدام شد و بر همین اساس سال گذشته شهرداری توانست در مصرف انرژی صرفه جویی کند. 

وی با اشاره به اقدامات مرتبط با توسعه استفاده از انرژی خورشیدی در شهر از سوی شهرداری اصفهان نیز گفت: بر اساس ابلاغ معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان، از این پس در همه مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان، ساختمان های رده ج و د، ملزم به نصب آبگرمکن خورشیدی هستند. ساختمان های گروه ج، ۶ تا ١٠ طبقه و با زیربنای حداکثر ۵۰۰۰ متر و ساختمان های گروه د، بیش از ١٠ طبقه و با متراژ بیش از ۵۰۰۰ متر هستند.

سرمایه گذاری بخش خصوصی برای احداث سایت خورشیدی در شهر

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان عنوان کرد: شهرداری اصفهان در راستای اقدامات خود برای توسعه استفاده از انرژی تجدیدپذیر، ۲۷ نیروگاه با ظرفیت تولید ۳۰۰ کیلووات انرژی در سطح شهر اصفهان احداث کرده است، همچنین برخی ساختمان های شهرداری مانند معاونت خدمات شهری منطقه هشت به طور کامل به پنل های خورشیدی مجهز شده است.  

وی از اجرای برنامه توسعه یافته تر در این زمینه در میدان میوه و تره بار اصفهان خبر داد و گفت: برای احداث بزرگترین سایت انرژی خورشیدی در سطح استان اصفهان، با سرمایه گذار بخش خصوصی وارد مذاکره شده ایم تا با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد تومانی، این سایت برای تأمین انرژی خورشیدی مورد نیاز تاسیسات شهری اصفهان، احداث شود.

امیری با اشاره به چشم انداز شهرداری اصفهان برای تولید و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر اظهار کرد: دورنمای این مهم تولید انرژی خورشیدی و کاهش مصرف انرژی الکتریکی است که به عنوان یک راهبرد برای استفاده از توان بخش خصوصی، در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

کد خبر 381197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.