جام جهانی زنان و هشت رکورد قابل توجه

جا جهانی فوتبال زنان در حالی امشب در مرحله نیمه‌نهایی پیگیری می‌شود که ۸ رکورد جالب به ثبت رسیده است.

 مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی فوتبال زنان امشب و فردا با برگزاری ۲ دیدار پیگیری می‌شود. در دیدار امشب تیم‌های انگلیس و آمریکا مقام قرار می‌گیرند. در دیگر بازی این مرحله فردا شب تیم‌های هلند و سوئد به مصاف هم می‌روند.

در جام جهانی ۲۰۱۹ فرانسه رکوردهای جالب توجهی به ثبت رسید که در زیر به آن اشاره می‌شود:

 مارتا خانم گل مسابقات

مهاجم برزیلی در ۱۴۷ بازی ملی خود توانسته ۱۱۲ گل به ثمر برساند. وی حتی رکورد بیشترین گل زده در جام جهانی شکسته شد. مارتا با ثبت ۱۷ گل در جام جهانی رکورد میروسلاو کلوزه بازیکن تیم ملی مردان آلمان را نیز شکست.

بزرگترین پیروزی جام جهانی

بزرگترین پیروزی جام جهانی زنان مربوط به برتری ۱۳ بر صفر آمریکا مقابل تایلند است. الکس مورگان در این دیدار ۵ گل به ثمر رساند. در بخش مردان پیروزی ۹ و ۱۰ گل در ۳ بازی رکورد بزرگترین پیروزی بوده است. برتری ۹ بر صفر مجارستان مقابل کره جنوبی در جام جهانی ۱۹۵۴، برتری ۹ بر صفر یوگسلاوی مقابل زایره در جام جهانی ۱۹۷۴ و برتری ۱۰ بر یک مجارستان مقابل السالوادور در جام جهانی ۱۹۸۲ بازی‌های پرگل بوده است.

بیشترین تعداد گل زده در مرحله مقدماتی

آمریکا با ۱۸ گل زده در بخش مردان و زنان در جام جهانی رکورددار است.

برتری ۱۳ بر صفر مقابل تایلند به این تیم کمک کرد تا این رکورد بیشترین گل زده را در مرحله مقدماتی به ثبت برساند. آمریکا در مرحله مقدماتی گلی دریافت نکرد و با صدرنشینی به مرحله بعد صعود کرد.

بیشترین گل خورده

تایلند با ۲۰ گل خورده تیمی بود که بیشترین گل را در جام جهانی دریافت کرد.

بازیکنی که بیشترین سابقه بازی را دارد

فورمیگا از برزیل نخستین بازیکنی است که بیشترین سابقه بازی را در جام جهانی دارد. این بازیکن ۴۱ ساله از جام جهانی ۱۹۹۵ در مسابقات حضور داشته است.

این بازیکن برزیلی در سال ۲۰۱۶ از بازی‌های ملی خداحافظی کرد اما در سال ۲۰۱۸ برای حضور در مسابقات کوپا آمریکا دوباره به فوتبال برگشت.

مسن‌ترین بازیکنی که هت‌تریک کرد
کریستین بازیکن تیم ملی فوتبال برزیل با ۳۴ سال ۲۵ روز موفق شد در دیدار با جامائیکا ۳ گل برای تیمش به ثمر برساند. در بخش مردان کریستینو رونالدو از تیم ملی پرتغال بود که توانست در جام جهانی ۲۰۱۸ هت‌تریککند.

زودترین پنالتی به ثمر رسیده

در بازی تیم‌های فوتبال نروژ و کره‌جنوبی، روی ماریا توریسدوتیر خطا شد که داور در دقیقه ۴ پنالتی اعلام کرد.

منبع: فارس

کد خبر 381102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.