بدهی ۵۰ هزار میلیاردی شهرداری به دلیل رعایت نکردن چارچوب‌های مالی در گذشته

شهردار تهران شفافیت حداکثری در سیستم درآمدهای مالی را از جمله جهت گیری‌های عمومی شهرداری عنوان کرد و گفت: اگر چارچوب‌های مالی به‌طور کامل اجرا می‌شد، ما با بدهی بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومانی روبه‌رو نبودیم.

به گزارش ایمنا، پیروز حناچی صبح امروز (سه‌شنبه) در جریان بررسی تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران با بیان اینکه جهت‌گیری عمومی ما ایجاد شفافیت حداکثری در سیستم درآمدهای مالی و هزینه کرد است، اظهار کرد: بر همین اساس از نظارت شورای شهر استقبال زیادی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه این انضباط لازمه‌ نظام مدیریت مالی است، ادامه داد: تلاش می‌کنیم در همراهی با شورا در جهت اجرای چارچوب برنامه‌ ابلاغی عمل کنیم.

حناچی با بیان اینکه اگر چارچوب‌های مالی به‌طور کامل اجرا می‌شد ما با بدهی بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومانی روبه‌رو نبودیم، گفت: تمام تلاشمان این است که هزینه کردها در چارچوب بودجه‌ مشخص شورا باشد. هر چند که موانع زیاد است اما از همکارانم نیز درخواست شده که شرکت‌ها و سازمان‌ها را به گونه‌ای هدایت کنند که هزینه‌کرد آن‌ها در چارچوب مصوب انجام شود.

شهردار تهران افزود: هر چند که ممکن است بودجه مصوب کاملاً جوابگو نباشد اما تلاش داریم مسیر را با نظارت شورا طی کنیم.

وی با بیان این که روز گذشته فرایند ثبت نام شورایاران آغاز شد، تصریح کرد: با تایید وزارت کشوراین امر مهم در جلب مشارکت مردم را در مقیاس محلی دنبال خواهیم کرد و از همه متخصصان و متعهدان دعوت می‌کنیم در این انتخابات شرکت کنند تا کیفیت شورایاران افزایش یابد.

کد خبر 380392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.