سه‌شنبه‌های بدون خودرو باید در دیگر روزهای هفته هم اجرا شود

معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: خدا را شاکرم که «سه‎شنبه‎های بدون خودرو» از مرحله شعار به عمل درآمد و امیدواریم پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو به سایر روزهای هفته نیز انتقال پیدا کند.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مهدی زارعی در حاشیه مراسم "پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو" و رکاب زدن مسیر بولوار ملک‌آباد تا میدان شهدا که با حضور اعضای شورای شهر مشهد و مدیران شهرداری مشهد برگزار شد، با بیان اینکه این برنامه در راستای عملی کردن شعار «سه‌شنبه‌های بدون خودرو» و استفاده از دوچرخه انجام شده است، خاطرنشان کرد: در حرکت نمادین امروز مسیر میدان ملک‌آباد تا میدان شهدا رکاب زده شد.

وی به مزایای استفاده از دوچرخه اشاره کرد و افزود: استفاده از دوچرخه باعث می‏‌شود، حجم بزرگی از حضور خودروها در سطح خیابان حذف و از میزان ترافیک شهر کم شود و از اتفاقات ناگوار و تصادفات به میزان قابل توجهی کاسته می‎‏شود. رسیدن به محل کار با دوچرخه منجر به ایجاد نشاط اجتماعی و به سلامتی جسم و روان آنها منجر می‏‌شود. 

معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد اضافه کرد: امروز صحنه زیبایی در این هم‌رکابی شاهد بودیم. از همکاران در معاونت فرهنگی اجتماعی، تربیت بدنی سلامت که زیرساخت‌های این برنامه را ایجاد کردند، تشکر می‎کنم و امیدوارم این برنامه از سه‎شنبه‎ها به سایر روزهای هفته نیز انتقال پیدا کند. 

زارعی ابراز امیدواری کرد و گفت: امیدوارم شهری دوچرخه‏ سوار، دوست‎دار دوچرخه، آزاد، دوست‎‏داشتنی، سالم و پاک برای نسل آینده داشته باشیم. 

کد خبر 380355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.