اعلام برنامه‌های هفته فرهنگی نوردیک در خانه هنرمندان ایران

هفته فرهنگی کشورهای نوردیک شامل دانمارک، نروژ، فنلاند و سوئد با عنوان «رد پای شمال، روزهای شمالی در تهران» در محل خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایمنا، به نقل از خانه هنرمندان ایران، مراسم افتتاحیه هفته فرهنگی کشورهای نوردیک با حضور سفرای کشورهای دانمارک، نروژ، فنلاند و سوئد جمعه ۳۱ تیر ساعت ۱۹:۳۰ در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

این نمایشگاه «رد پای شمال، روزهای شمالی در تهران» نام دارد.

در بخش نمایشگاهی دانمارک، مبلمان طراحی شده توسط آرشیتکت‌های معروف جهانی هم‌چون آرنه یاکوبسن و پل هنینگسن به نمایش گذاشته می‌شود.

در بخش نمایشگاهی فنلاند، نمایشگاه پوستر اریک بروون به نمایش گذاشته می‌شود. در این نمایشگاه ۵۰ اثر از اریک بروون به روی دیوار می‌روند.

در بخش نمایشگاهی نروژ، مجموعه عکس‌هایی از «مسیرهای خوش‌منظره» نروژ به نمایش در می‌آید. در این نمایشگاه ۵۷ اثر به نمایش گذاشته می‌شود.

سه‌شنبه ۴ تیر نیز دو فیلم از کشور دانمارک به نمایش درمی‌آید. فیلم «دختر جادوگر» به کارگردانی کنت کاینس (فیلمی مناسب برای نوجوانان) ساعت ۱۸ و فیلم مستند «موفقیت بزرگ» به کارگردانی کسپراسقپ اسکولا که به موضوع زندگی اینگلس آرشیتکت مشهور دانمارکی اختصاص دارد، ساعت ۲۰ در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران به نمایش در می‌آیند.

در بخش فنلاند نیز فیلم مستند «گنج آهن» ساخته دهقان محمدی دوشنبه ۳ تیر ساعت ۲۰ به نمایش درمی‌آید. این مستند به زندگی و کار «الیا هیلتونن» مجسمه‌ساز برجسته فنلاندی اختصاص دارد.

مجسمه تاریخی نخل طلایی ساخته الیا هیلتونن چهار دهه پیش در سال ۱۹۷۵ در پارک ملت نصب شده است.

در بخش نروژ، دو فیلم کوتاه با موضوع کودکان به نمایش در می‌آید که شامل «آد یک تخم مرغ است» به کارگردانی کریستین اولست و «متوسط‌ترین ماهی دنیا» به کارگردانی کاتینکا تانبرگ است.

در بخش سوئد، کارگاه مطالعه و نقاشی کودکان روز یکشنبه ۲ تیر ساعت ۱۶ تا ۱۸ در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. در ساعت ۱۹:۳۰ همین روز نیز «آسا لیند» نویسنده سوئدی سخنرانی‌ای را با موضوع «ادای احترام به ادبیات کودکان» ایراد خواهد کرد

کد خبر 379928

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.