۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری شهرداری در حوزه گردشگری معرفی می‌شود

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان گفت: طرح اصفهان ۲۰۲۰ شهرداری در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان به عنوان یک فرصت مهم برای رونق گردشگری و کسب و کارهای مرتبط با این موضوع معرفی می شود و از این حیث جلب مشارکت مردم در آن بسیار مهم است.

به گزارش ایمنا و به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، ایمان حجتی با اشاره به برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان و اقدامات شهرداری برای این نمایشگاه، اظهار کرد: یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان از امروز فعالیت خود را آغاز می کند. شهرداری اصفهان و سازمان های زیرمجموعه آن حضور پر رنگی در این نمایشگاه خواهند داشت که برپایی دو غرفه ویژه در این نمایشگاه از آن جمله آن هاست.     

وی با بیان اینکه غرفه اصلی شهرداری اصفهان با عنوان "اصفهان ۲۰۲۰"  فعالیت می کند، تصریح کرد: در این غرفه برنامه های ویژه ای برای مخاطبان در نظر گرفته شده است، با حضور مدیران ارشد گردشگری کشور از جمله معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به صورت رسمی آغاز فعالیت های ستاد ۲۰۲۰ کلید می خورد و از کلیات طرح اصفهان ۲۰۲۰ در این غرفه رونمایی می شود.  

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان ادامه داد: در کنار این موضوع بسیاری از فرآیندهای اجرایی اصفهان ۲۰۲۰ نیز آغاز می شود که از آن جمله می توان به فراخوان طراحی لوگوی اصفهان ۲۰۲۰ ویژه طراحان و گرافیست ها اشاره کرد.

وی ادامه داد: در غرفه اصفهان ۲۰۲۰ همچنین میز گفت و گویی فعال می شود تا فضایی جهت تبادل نظر و گفت و گو با شهروندان فراهم شود، ‌این فرصت با استفاده از فرم هایی برای دریافت نظرات و جلب مشارکت شهروندان پیش بینی شده است.

حجتی با بیان اینکه اصفهان ۲۰۲۰ یک فرصت برای رونق گردشگری و کسب و کارهای مرتبط با این موضوع بوده و از این حیث مشارکت مردم در آن بسیار مهم است، اضافه کرد: بر اساس این برنامه قرار است اقتصاد شهر از طریق گردشگری رشد پیدا کند، از این نظر از مردم اصفهان در خواست داریم نظرات خود را در این خصوص به شهرداری ارائه دهند.  

وی گفت: به دلیل اینکه شهرداری تمایل داشت شهروندان اصفهانی و بازدید کنندگان با همه دیدنی های اصفهان بیشتر آشنا شوند یک قرعه کشی شبانه نیز در غرفه برگزار می شود تا به حاضرین یک هدیه ویژه گردشگری شهر اصفهان اهدا شود و آنها بتوانند اصفهان را به صورت ویژه تر و متفاوت تر در قالب این اصفهان گردی مشاهده کنند و لذت ببرند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان، رونمایی از کتاب معرفی اصفهان به زبان انگلیسی را از دیگر فعالیت های غرفه اصفهان ۲۰۲۰ ذکر کرد و افزود: این کتاب توسط مرکز اصفهان شناسی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تالیف و توسط انتشارات همین سازمان منتشر شده و از آن رونمایی می شود.  

وی با اشاره به معرفی فرصت های سرمایه گذاری در این نمایشگاه، گفت: در این نمایشگاه، ۲۰ فرصت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری توسط سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری اصفهان معرفی می شود و علاقمندان به گردشگری می توانند با دریافت اطلاعات این طرح ها با مسئولان این سازمان در این زمینه گفت و گو کنند.

حضور ویژه نمایندگان خواهر خوانده ها در غرفه شهرداری اصفهان

حجتی تاکید کرد: در کنار غرفه اصفهان ۲۰۲۰ غرفه ای از سوی اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان نیز با نام غرفه "جهان شهر اصفهان" ویژه خواهرخوانده ها و شبکه شهرهایی که اصفهان در آنها عضویت دارد، فعال است، در این غرفه نماینده چند خواهر خوانده اصفهان از جمله شهر کوالالامپور مالزی و شهر شیان چین، شهر یاش رومانی، ‌شهر بارسلونا و ... حضور دارند.

وی با بیان اینکه غرفه جهان شهر اصفهان ویژه ارتباطات بین المللی شهر اصفهان است، اضافه کرد: علاقمندان به حوزه بین الملل، صاحبان کسب و کارها، شرکت ها و سازمان هایی که علاقه دارند با خواهر خوانده های شهر اصفهان مبادله و ارتباط داشته باشند بازدید از این غرفه را از دست ندهند زیرا می توانند با استفاده از این غرفه تعاملات خود را ایجاد و ساماندهی کنند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان گفت: طرح دیگری که در غرفه اصفهان ۲۰۲۰ فعال می شود، پویش سفیران گردشگری اصفهان است. افرادی که تمایل دارند در حوزه گردشگری به صورت داوطلبانه و مشارکتی فعالیت کنند در قالب این طرح مشارکت خواهند داشت.

کد خبر 379631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.