سامانه اینترنتی نظارت بر امور تاکسیرانان راه‌اندازی می‌شود

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز از راه‌اندازی سامانه اینترنتی مدیریت و نظارت بر امور تاکسیرانان شیراز خبر داد.

به گزارش ایمنا، مسعود حسن‌شاهی با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و همچنین ضرورت و اهمیت ساماندهی ناوگان حمل و نقل مسافر، نخستین گام برای یکسان‌سازی و تسهیل فرایندهای مرتبط به صدور مجوز به تاکسیرانان و تسهیل در مراجعه رانندگان به سازمان برداشته شد.

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز اضافه کرد: با توجه به وسعت کلانشهر شیراز و طی مسافت زیاد توسط رانندگان و متقاضیان جهت مراجعه به سازمان و در راستای تسهیل و افزایش دسترسی به خدماتی از قبیل تشکیل پرونده و اخذ استعلام، صدور و تمدید مجوز نقل و انتقالات، خرید وفروش، اخذ مرخصی و دیگر امور مورد نیاز تاکسیرانان، مکانیزه شده و با نرم‌افزار جامع و کاربردی برون‌سپاری و به تعدادی از دفاتر پیشخوان دولت به صورت رایگان تفویض و واگذار شد.

حسن‌شاهی تصریح کرد: یکی از مشکلات عمده رانندگان تاکسی مراجعه حضوری به سازمان جهت اخذ مرخصی بود که با اجرای این روند می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت یا دفاتر خدمات اینترنتی اقدام به اخذ مرخصی کنند.

وی گفت: با استفاده از این نرم‌افزار سهولت در فرایند بازرسی و کنترل و نظارت بر فعالیت رانندگان و تردد تاکسی‌ها در سطح شهر با دقت نظر و سرعت عمل بالاتری صورت می‌گیرد.

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز اظهار کرد: با تلاش‌های مستمر در چند ماه آینده یکی از مجهزترین مراکز کنترل هوشمند ناوگان حمل و نقل مسافر جهت رفاه حال شهروندان به بهره‌برداری خواهد رسید متقاضیان می‌توانند جهت دریافت لیست دفاتر پیشخوان طرف قرارداد به تارنمای  http://ctransportation.shiraz.ir/ مراجعه کنند.

کد خبر 379434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.