آبیاری قطره ای

مدیر منطقه هشت شهرداری اصفهان از احیای فضای سبز این منطقه خبر داد و گفت: بزرگترین طرح آبرسانی قطره‌ای در شهر اصفهان در منطقه هشت اجرا شده است.

سیدرسول هاشمیان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: سال گذشته پروژه‌های بزرگی در حوزه فضای سبز و احیای انهار و حفظ پارک‌های محلی و شهری منطقه انجام گرفته که بسیاری از آنها هنوز هم در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: تنها در حوزه آبیاری تحت فشار بیش از ۱۴ کیلومتر از مسیر تحت پوشش آبیاری با هزینه‌ای بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال ترمیم و اصلاح شده است که مربوط به رفیوژ جنوبی خیابان بهارستان شرقی، چشمه کساره، مادی شاپسند و یونارت است.

مدیر منطقه هشت شهرداری اصفهان ادامه داد: بیش از ۱۷ کیلومتر از فضای سبز منطقه نیز در سال ۹۷ تحت پوشش سیستم آبیاری قطره‌ای قرار گرفت و با هزینه‌ای بالغ بر سه میلیارد ریال مادی‌های آسیاب، دوبرجه، شاپسند و یونارت، فردوان و آزادان از این طرح بهره‌مند شدند.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌های مذکور نیاز به یک پشتوانه آبی داشت که با تلاش‌های صورت گرفته در این راستا اعتبار یک میلیارد ریالی اختصاص یافت و منابع آبی شهید ردانی پور و پارک عباسی با تجهیز و ایزوله‌سازی به شبکه آبیاری فضای سبز افزوده شد.

هاشمیان با اشاره به درخواست‌های مکرر شهروندان در خصوص سدمعبر خودروهای حمل بار در کنار پارک گل محمدی گفت: کامیونت‌ها و خودروهای باربری که در محدوده میدان شهید علیخانی و پارک بزرگ گل محمدی سال‌ها برای شهروندان ایجاد مزاحمت می‌کردند نیز با همکاری مراجع قضایی و با عملکرد همکاران رفع سد معبر منطقه، از این محل خارج شدند و سیمای نامناسب حضور ماشینهای باربری در این محل و در حاشیه پارک اصلاح شد.

وی افزود: طرح ساماندهی و احیا انهار سبز منطقه نیز با کاشت بیش از ۱۱۰۰ اصله درخت و درختچه با اعتبار بیش از دو و نیم میلیارد ریال در مادی‌های آزادان، شاپسند، آسیاب، دوبرجه، تیران و آهنگران و یونارت و تامه صورت گرفت که در نوع خود کم نظیر است.

مدیر منطقه هشت شهرداری اصفهان با اشاره به تاکید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بر محله محور بودن خدمات شهرداری گفت: در سال‌جاری نیز کلنگ ایجاد بوستان‌های محلی متعددی در دستور کار است که خبر خوشی برای شهروندان این محلات خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =