وارادت ۲۵۰۰ تن کاغذ روزنامه به کشور در ۴۵ روز گذشته

دو هزار و ۵۸۷ تن کاغذ رول روزنامه در ۴۵ روز گذشته وارد کشور شده و ارزش آن دو میلیون و ۲۹۸ هزار دلار است.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، از ابتدای سالجاری تا اواسط خرداد ماه در مجموع سه هزار و ۱۳۷ تن کاغذ رول روزنامه از طریق گمرکات به کشور وارد شده است که ارزش آن دو میلیون و ۷۷۸ هزار دلار بود .

در مدت یاد شده کشورهای آلمان، امارات متحده عربی، هند، روسیه، ترکیه و مجارستان عمده ترین کشورهای صادرکننده کاغذ رول روزنامه به ایران بوده اند .

بر اساس اعلام گمرکات طبق اسناد تسلیمی واردکنندگان به گمرک در حال حاضر انواع کاغذ وارداتی از گمرکات ترخیص می شود.

مسئولیت گمرک در تشریفات گمرکی پس از اظهار کالا شروع می شود که طبق تاکید معاون فنی و امور گمرکی ترخیص کاغذ پس از اظهار به گمرک و در صورت ارائه اسناد کامل در سریع ترین زمان ممکن انجام می پذیرد .

همچنین طبق ماده ۳۸ قانون امور گمرکی، گمرک از لحظه اظهار صاحبان کالا تا ترخیص کالا مسئول بررسی آن است و مشکلات مربوط به دریافت اسناد بانکی و ثبت سفارش قبل از اظهار کالا به گمرک است که از سوی برخی واردکنندگان مطرح می شود. گمرک از لحظه ای که کالا به آن اظهار می شود، می‌تواند برای ترخیص آن کمک کند و تسهیلاتی قائل شود. اگر کالایی دارای مجوزهای قانونی است در کمترین زمان کالا ترخیص می شود. چنانچه واردکنندگان کالا شرایط ترخیص کالا را رعایت کنند برای ترخیص فقط چند ساعت وقت لازم است.

کد خبر 378847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.