گذر صنایع دستی در تهران راه‌اندازی می‌شود

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: از آغاز به کار شورای پنجم احیای گذرهای فرهنگی یکی از محورهایی بود که مورد توجه قرار گرفت که ایجاد پهنه رودکی ، گذر صنایع، گذر هنر، گذر کتاب، گذر نمایش در همین راستا صورت گرفته است.

به گزارش ایمنا به نقل معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمد جواد حق شناس در یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورا با اشاره به روز جهانی صنایع دستی گفت: بیستم خرداد روز جهانی صنایع دستی بود به همین مناسبت روز گذشته با همکاری شورای شهر شهرداری تهران و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنیاع دستی آغاز هفته صنایع دستی در خیابان استاد نجات الهی گرامی داشته شد.

وی ادامه داد: برای یک هفته قرار بر این شد با توجه به اهمیتی که صنایع دستی در فضای امروز گردشگری وعرصه تولید دارد  بتواند جایگاه مناسب و واقعی خود را در جامعه پیدا کند.

رییس کمیسیون فرهنگی شورا افزود: از آغاز به کار شورای پنجم یکی از محور های مورد اهمیت  احیا و توجه به گذر هایی با محوریت گردگشری، فرهنگی و صنایع دستی بود.

حق شناس اظهار کرد: در همین راستا ایجاد پهنه رودکی و چهار گذر نمایش، کتاب، هنر و صنابع دستی مورد تاکید قرار گرفت.

وی افزود: عملا با پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ،  خیابان نجات الهی به عنوان گذر صنایع دستی معرفی شود و موضوع در کمیسیون نامگذاری  نیز مطرح شده و بر این اساس تابلوی گذر به المان های شهری اضافه شود لذا با حفظ نام خیابان استاد نجات الهی به گذر صنایع دستی تبدیل خواهد شد.

حق شناس در ادامه گفت: با توجه به شرایط اقتصادی که تحت تاثیر تحریم ها قرار دارد ایجاد این گذر  می تواند برای ۳ میلیون خانوده ایرانی که مسقیما با صنایع گردشگری در ارتباط هستند  و ارتزاق می کنند، فضا و فرصتی را برای تولید فراهم کند و ایجاد این گذر در خیابان استاد نجات الهی می تواند به عنوان نمادی در این عرصه تبدیل شود.

کد خبر 378817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.