• ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
  • کد خبر: 378817
صنایع دستی

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: از آغاز به کار شورای پنجم احیای گذرهای فرهنگی یکی از محورهایی بود که مورد توجه قرار گرفت که ایجاد پهنه رودکی ، گذر صنایع، گذر هنر، گذر کتاب، گذر نمایش در همین راستا صورت گرفته است.

به گزارش ایمنا به نقل معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمد جواد حق شناس در یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورا با اشاره به روز جهانی صنایع دستی گفت: بیستم خرداد روز جهانی صنایع دستی بود به همین مناسبت روز گذشته با همکاری شورای شهر شهرداری تهران و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنیاع دستی آغاز هفته صنایع دستی در خیابان استاد نجات الهی گرامی داشته شد.

وی ادامه داد: برای یک هفته قرار بر این شد با توجه به اهمیتی که صنایع دستی در فضای امروز گردشگری وعرصه تولید دارد  بتواند جایگاه مناسب و واقعی خود را در جامعه پیدا کند.

رییس کمیسیون فرهنگی شورا افزود: از آغاز به کار شورای پنجم یکی از محور های مورد اهمیت  احیا و توجه به گذر هایی با محوریت گردگشری، فرهنگی و صنایع دستی بود.

حق شناس اظهار کرد: در همین راستا ایجاد پهنه رودکی و چهار گذر نمایش، کتاب، هنر و صنابع دستی مورد تاکید قرار گرفت.

وی افزود: عملا با پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ،  خیابان نجات الهی به عنوان گذر صنایع دستی معرفی شود و موضوع در کمیسیون نامگذاری  نیز مطرح شده و بر این اساس تابلوی گذر به المان های شهری اضافه شود لذا با حفظ نام خیابان استاد نجات الهی به گذر صنایع دستی تبدیل خواهد شد.

حق شناس در ادامه گفت: با توجه به شرایط اقتصادی که تحت تاثیر تحریم ها قرار دارد ایجاد این گذر  می تواند برای ۳ میلیون خانوده ایرانی که مسقیما با صنایع گردشگری در ارتباط هستند  و ارتزاق می کنند، فضا و فرصتی را برای تولید فراهم کند و ایجاد این گذر در خیابان استاد نجات الهی می تواند به عنوان نمادی در این عرصه تبدیل شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =