مهار سلول‌های سرطانی با خوردن هسته زردآلو!

زردآلو از میوه‌های محبوب تابستانی است که نه تنها گوشت آن فواید بسیاری دارد، بلکه مغز هسته این میوه نیز که تقریبا شبیه بادام است برای سلامت افراد مفید است.

به گزارش ایمنا، فواید مغز هسته زردآلو برای درمان سرطان از مواد مغذی موجود در آن مانند اسیدهای چرب، ویتامین E و مواد معدنی سرچشمه می‌گیرد. در ادامه به علل فایده هسته زردآلو برای این بیماری صعب العلاج می‌پردازیم.

منبع آنتی اکسیدان

مغز هسته زردآلو حاوی ویتامین E است که این ماده مغذی به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی نیز شناخته می‌شود. در میان عوامل مسبب سرطان، رادیکال‌های آزاد از گزینه‌های اصلی محسوب می‌شوند. ویتامین E موجود در مغز هسته زردآلو می‌تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی با رادیکال‌های آزاد مقابله کند.

مهار سلول‌های سرطانی

مغز هسته زردآلو حاوی ترکیبی به نام آمیگدالین است که به نام‌های لائتریل و ویتامین B17 نیز شناخته می‌شود. این ماده در مغز هسته میوه‌های دیگر مانند سیب نیز یافت می‌شود. آمیگدالین ممکن است ترکیبی کشنده برای سلول‌های سرطانی باشد و به مهار رشد سلول‌های سرطانی کمک کند.

تقویت سطوح انرژی

کربوهیدرات و پروتئین منابع اصلی انرژی برای بدن انسان است. مغز هسته زردآلو می‌تواند به تقویت سطوح انرژی بیماران مبتلا به سرطان کمک کند زیرا حاوی این دو ماده است. افزون بر این، اسیدهای چرب امگا-۳ در مغز هسته زردآلو وجود دارد.

بهبود سلامت و حس تندرستی

مغز هسته زردآلو حاوی لائتریل است؛ این ماده ممکن است به درمان سرطان کمک کند زیرا سلامت و حس تندرستی را در بیماران مبتلا به این بیماری بهبود می‌بخشد. با وجود اینکه مطالعات بیشتری لازم است تا اثرات این ترکیب اثبات شود، اما بسیاری پزشکان طب جایگزین از این ماده برای افزایش ایمنی استفاده می‌کنند.

تقویت سیستم ایمنی

افراد مبتلا به سرطان از سیستم ایمنی قوی برخوردار نیستند. استفاده از مغز هسته زردآلو می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی کمک کند زیرا همان‌گونه که پیش‌تر اشاره شد، حاوی ترکیبات ویژه‌ای است که ممکن است گسترش بیماری را از طریق نابودی سلول‌های مضر، از جمله سلول‌های سرطانی کند سازد.

تسکین درد

بعضی پژوهش‌ها نشان داده‌ است که مصرف مغز هسته زردآلو ممکن است برای مقابله با سرطان مؤثر نباشد. با این وجود، گزینه‌ای مؤثر برای کاهش درد ناشی از التهاب در سرطان محسوب می‌شود. همچنین، مغز هسته زردآلو ممکن است در کاهش تورم و اندازه تومور مؤثر عمل کند.


منبع: عصر ایران

کد خبر 378802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =