نخستین پارک با سبک باغ‌های ایرانی افتتاح می‌شود

مدیر منطقه ۱۱ شهرداری شیراز از به بهره‌برداری رسیدن نخستین پارک به سبک باغ ایرانی طی سال جاری خبر داد.

به گزارش ایمنا، برزگر با بیان اینکه مساحت پارک سهراب سپهری دو هزار و ۸۰۰ متر مربع است، اظهار کرد: تلاش کردیم در این پارک کمترین تغییرات را ایجاد کنیم تا از جاذبه‌های طبیعی آن کاسته نشود.

وی افزود: در این پارک از بتن استفاده نشده و معابر آن نیز همسطح و مناسب برای تردد معلولین است.

مدیر منطقه ۱۱ شهرداری شیراز با اشاره به اینکه در گذشته این باغ رها و به محل امنی برای معتادان و ولگردها تبدیل شده بود، تصریح کرد: سگ‌های ولگرد نیز در باغ حضور داشتند و در چندین مورد نیز به اهالی محل حمله‌ور شده بودند.

برزگر با بیان اینکه تاکنون ۵۰۰ میلیون تومان هزینه اجرایی این پارک شده است، گفت: این پارک دارای ۸۰۰ متر مسیر دوچرخه سواری، سه برج نوری، اتاقک نگهبانی و فضاهای سبز است.

وی در با بیان اینکه پروژه پارک نماز در فاز دو به مساحت شش هزار متر مربع در حال اجرا است، خاطرنشان کرد: این پروژه در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر منطقه ۱۱ شهرداری شیراز با اشاره به اینکه در فاز نخست بوستان نماز مناسب سازی جهت معولان انجام نشده بود، افزود: هم اکنون تمام معابر  با شیب سه تا پنج درجه جهت تردد معولان مناسب‌سازی شده است و معولان با راحتی از امکانات پارک بهره می‌برند.

شهردار منطقه ۱۱ شیراز با بیان اینکه یک هزار و ۶۰۰ نقطه از معابر جهت مناسب‌سازی شناسایی شده است، اظهار کرد: با صرف هزینه‌ای بیش از ۲۰۰ میلیون تومان مناسب‌سازی انجام شد.

وی با بیان اینکه محوریت عملیات اجرایی و عمرانی در منطقه بر مبنای رعایت اصول مناسب‌سازی است، گفت: در پارک‌ها مناسب‌سازی انجام شده و تمام آبخوری‌ها و سرویس های بهداشتی منطقه برای معولان قابل استفاده است.

وی افزود: پارک فتحیه در شهرک فتحیه نیز مناسب سازی شده و آماده افتتاح است.

مدیر منطقه ۱۱ شهرداری شیراز با بیان اینکه تلاش کرده‌ایم تا با انجام پروژه‌های کوچک تمام نیازهای ساکنان منطقه را برآورده سازیم، اظهار کرد: بسیاری از این پروژه ها هزینه چندانی در بر نداشت اما رضایت خاطر ساکنان یک محله را به همراه داشت.

برزگر با بیان اینکه طرح ایمن سازی رودخانه خشک در دستور قرار دارد، گفت: بر اساس طرح مصوب در سال ۹۶ حدود ۶۰۰ متر، سال ۹۷ حدود ۵۰۰ متر دیوارگذاری رودخانه انجام شده و در سال ۹۸ حدود ۵۰۰ متر دیوارگذاری در رودخانه خشک انجام می‌شود.

وی با اشاره به کمبود مسیر دوچرخه‌سواری در منطقه اضافه کرد: در سالجاری حدود سه کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری در منطقه احداث می‌شود.

مدیر منطقه ۱۱ شیراز با اشاره به کمبود سالن تئاتر در شیراز، اظهار کرد: پردیس تئاتر شهر در میدان نصر در سالجاری کلنگ‌زنی خواهد شد؛ با توجه به این کمبود، تلاش خواهیم کرد تا این پروژه تا پایان سال ۴۰ تا ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد.

برزگر در بخش دیگری از سخنانش به سیل ششم فروردین ماه در منطقه اشاره و افزود: با عملکرد بسیار خوب کارکنان منطقه بسیاری از شهروندان متوجه روی دادن سیل در این قسمت از شهر نشدند در حالی که ۲۵ درصد از سطح منطقه به زیر آب رفت و آسفالت بسیاری از معابر را خراب کرد.

وی تاکید کرد: بعد از سیل حدود شش هزار متر مربع در خیابان‌های منطقه عملیات به صورت شبانه‌روزی آسفالت انجام شد.

کد خبر 378761

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.