۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
تهران حریم ندارد

عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به گزارش معاونت شهرسازی شهرداری تهران گفت: شرکت حریم‌بان شهربان (تنها جایی که از تعرض به حریم جلوگیری می‌کرد) بدون مجوز حقوقی شورای شهر به زیر مجموعه یگان حفاظت درآمد.

به گزارش ایمنا به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران زهرا نژادبهرام در واکنش به ارائه گزارش معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، در صحن شورای شهر، گفت: انتظار داشتیم گزارش خوبی از کمیسیون حساس ماده ۵ ارائه شود؛ گزارش مقایسه ای با دور قبل و اینکه در چه محورهایی فعالیت می کند اما چیزی در این خصوص ارائه نشد؛ همین انتظار در حوزه بازآفرینی شهری و بافت فرسوده شهر تهران هم وجود دارد و این موضوع با توجه به چند برابر شدن بودجه بافت فرسوده از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.

رئیس کمیته شهرسازی در ارتباط با حوزه حریم تهران هم گفت: تهران حریم ندارد و ما مدام طرح های توسعه ای را طراحی می کنیم اما هیچ نگهدارندگی در این زمینه وجود ندارد.

وی گفت: تنها جایی که از تعرض به حریم جلوگیری می کرد، شرکت (حریم بان شهربان) بود که بدون مجوز حقوقی شورای شهر به زیر مجموعه یگان حفاظت درآمد و قابل تامل است و رویکرد ما توقف این اقدام است تا طرح ها متوقف نماند؛ ضمن اینکه در این خصوص دو نامه هم به دفتر حناچی، شهردار تهران ارسال شده اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

نژادبهرام همچنین در ارتباط با تکالیف طرح تفصیلی گفت: در این حوزه همچنان بسیاری از تکالیف دست نخورده روی دست ما باقی مانده . است

وی با بیان اینکه ساختار معاونت نیاز به خانه تکانی دارد، گفت: ۸۰ درصد درآمدهای شهر تهران را معاونت شهرسازی ایجاد می کند؛ چطور نمی تواند در حوزه ساختاری انقلابی برای بهبود در حوزه عملکردی ایجاد کند؟ انتظار دقت و جدیت بیشتری در معاونت شهرسازی می رود.

کمیته‌های نما و مناطق و ساختارهای نامشخص آن موضوع دیگری بود که نژادبهرام به آن اشاره کرد و گفت: در ارتباط با برنامه های آینده ی معاونت شهرسازی، طرح های آینده معاونت را نمی دانیم و بسیاری از طرح ها همچنان در دست اجراست!

کد خبر 378578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.