ترجمه کمیک استریپ شهید حججی به ۳۰ زبان دنیا

مراسم رونمایی از پوستر کمیک استریپ ماجرای شهادت شهید محسن حججی در سازمان بسیج دانشجویی کشور برگزار شد.

به گزارش ایمنا، در بخشی از این مراسم که والدین شهید محسن حججی نیز حضور داشتند، سردار نویی‌اقدم از فرماندهان جبهه مقاومت اسلامی و دوران دفاع مقدس در سخنانی بیان کرد: من امروز با بوسیدن دستان پدر شهید محسن حججی مزدم را گرفتم و افتخار می‌کنم که در محضر والدین شهدا هستم. من از سربازان کوچک پیرو ولایت به حساب می‌آیم که دو برادرم به نام‌های سلیم و سلمان نویی اقدم به فاصله یک ساعت از یکدیگر در شلمچه روی دستان خودم جان دادند و به شهادت رسیدند.

وی یادآور شد: اکنون هفت سال است که به عنوان یکی از سربازان ولایت در جبهه مقاومت اسلامی حضور دارم و در رکاب فرمانده عزیزمان حاج قاسم سلیمانی هستم. باید بگویم اصحاب رسانه همواره زبان گویای مقاومت هستند و رسالتی زینبی بر عهده دارند. از این رو اصحاب رسانه همواره وظیفه مهمی را بر دوش می‌کشند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به توطئه‌های آمریکا علیه ایران یادآور شد: وقتی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، نظام دو قطبی شرق و غرب در جهان حاکم بود اما امام خمینی شعار نه شرقی و نه غربی را سر دادند تا انقلاب توسط هیچیک از این دو بلوک شرق یا غرب مصادره نشود. از همین رو عدم وابستگی انقلاب موجب شد که رصدکنندگان اتفاقات و تحلیلگران جهانی تولد قدرت سوم جهانی را با پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کنند. پس از آن آمریکا توطئه‌های داخلی را توسط طوایف در کشورمان هدایت کرد اما در این کار ناتوان بود. مردم در آن زمان شعار «رب ما ارباب است نه آمریکا» سر دادند.

این فرمانده اطلاعات و عملیات افزود: پس از آن آمریکا نقشه ایجاد گروه‌های به ظاهر اسلامی همچون القاعده و طالبان را در دستور کار خود قرار داد تا با قدرت سوم جهانی که ما هستیم مقابله کند اما در این کار نیز ناتوان بود. چرا که پس از آموزش و تجهیز طالبان و القاعده این دو گروه را تجزیه و تضعیف کرد اما در رابطه با داعش متوجه اشتباه خود شد. از این رو روش‌های دیگری را در نظر گرفت.

سردار نویی‌اقدم توضیح داد: در جریان داعش ما شاهد دو رخداد بودیم. نخست به این گروه تروریستی جغرافیا داد. یعنی عراق و شام را مرکز حکومت آنها قرار داد و دیگر اینکه موضوع خلافت اسلامی را مطرح کرد و به تعبیری به گروه تروریستی داعش مسئولیت داد. از همین رو تاکتیک و شیوه جدید فشار از بیرون و قیام مسلحانه از درون را در دستور کار خود قرار دادند. همچنین زبان عربی، شعار الله اکبر و پرچمی که نماد تشکیلات اسلامی بود را برای آنان انتخاب کرد و به مراحل شناسایی عملیات و تثبیت را برای آنها تعریف می‌کرد. همچنین در عملیات‌های متعددی که علیه داعش انجام دادیم، شاهد بودیم که نفربرهای «پی ام پی» آمریکایی با مواد منفجره «تی ان تی» های اسرائیلی برای انجام عملیات تروریستی انتحاری تجهیز می‌شد. برای همین آمریکا از این رو حامی اسلام آمریکایی و صهیونیستی بود.

این پیشکسوت دوران دفاع مقدس یادآور شد: عراق و سوریه حکم ستون فقرات جبهه مقاومت علیه اسرائیل را داشت از این رو آمریکا در راستای حمایت از رژیم صهیونیستی این دو منطقه را برای شکل‌گیری داعش انتخاب کرده بود چرا که به واسطه آن حزب‌الله دیگر نمی‌تواند توسط ایران تجهیز و حمایت شود. ما اکنون می‌توانیم بگوییم که در جنگی که اتفاق افتاده است، پیروز بوده‌ایم چرا که دشمن نتوانست به اهداف خودش برسد و ما به تمام اهداف خود رسیده ایم.

منبع: ایسنا

کد خبر 378496

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.