پیروزی نفس گیر بلندقامتان ایران مقابل "آلبی سلسته"

ملی پوشان والیبال ایران در دومین دیدار از هفته دوم لیگ ملت ها به مصاف آرژانتین رفتند و در دیداری جذاب و تماشایی موفق شدند یکی از بهترین تیم های جهان را شکست دهند.

به گزارش ایمنا، تیم ملی والیبال ایران که در نخستین دیدار هفته دوم لیگ ملت‌ها روز جمعه برابر برزیل شکست نزدیک ۳ بر ۲ را متحمل شد، صبح امروز شنبه در دومین دیدار سخت خود برابر آرژانتین به میدان رفت و موفق شد این تیم را ۳ بر یک شکست دهد. مسابقات این هفته به میزبانی ژاپن برگزار می شود تیم کشورمان در آخرین دیدار این هفته باید به مصاف کشور میزبان برود.

شاگردان کولاکوویچ در این دیدار ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۲ و ۳۴ بر ۳۲ به برتری رسیدند و سه امتیاز این دیدار را کسب کردند.

ست اول؛ با قدرت مثل ایران
ملی پوشان ایران که برابر برزیل نیز نمایش قابل قبولی داشتند در شروع دیدار برابر آرژانتین با اعتماد به نفس بالایی به میدان رفتند و هر چند در امتیازات ابتدایی پایاپای با حریف پیش رفتند اما پس از استراحت فنی اول با نمایشی کم نقص فاصله خود را زیاد کردند و ۱۸ بر ۱۰ از حریف پیش افتادند اما آرژانتینی‌ها در چند امتیاز متوالی موفق ظاهر شدند و فاصله را کمتر کردند.

هر چند آرژانتینی‌ها تلاش کردند که فاصله را با ایران کمتر کنند و ست اول را از حریف بگیرند، اما شاگردان کولاکوویچ این اجازه را به آنها ندادند و با نمایش خوب در دریافت‌ها و آبشارها فاصله را حفظ کردند و در نهایت ۲۵ بر ۱۹ ست نخست را از حریف نامدار خود بردند.

ست دوم؛ ایران در امتیازات آخر کم آورد
آرژانتینی ها که مثل برزیل غافلگیر شده بودند ست دوم را با دقت و حساسیت بالاتری آغاز کردند و جدال نزدیکی با ایران داشتند. در این میان ملی پوشان کشورمان با دریافت های خوب معروف و پاس های تاثیرگذار او از حریف پیش افتادند اما حریف با آبشارهای کم نقص خود در امتیاز ۸ با ایران مساوی کردند. با این حال دفاع خوب روی تور شاگردان کولاکوویچ باعث پیش افتادن ایران شد.

در ادامه دو تیم نمایش نزدیکی داشتند به گونه ای که امتیازات تا وقت استراحت فنی دوم رد و بدل شد اما این وقت را ایران ۱۶ بر ۱۵ به سود خود خاتمه داد تا صحبت های مربیان راهگشای ادامه ست دوم باشد.

روند بازی تا امتیاز ۲۰ مساوی ادامه پیدا کرد تا اینکه آرژانتینی ها در روی تور نمایش بهتری داشتند و با پیدا کردن نقاط خالی خط دفاعی ایران توپ ها را در زمین خواباندند تا این ست را ۲۵ بر ۲۰ از ایران ببرند و کار به تساوی در ست ها برسد.

ست سوم؛ ایران به بازی برگشت
روالی که در ست دوم جریان داشت در شروع ست سوم هم بر بازی حاکم بود و دو تیم وقت اول استراحت فنی را پایاپای پیش رفتند اما در ادامه این آرژانتین بود که در دفاع بهتر عمل کرد و ۱۲ بر ۹ از ایران پیش افتاد تا کولاکوویچ ناچار به گرفتن وقت استراحت شود.

در ادامه اما ایران نمایش بهتری داشت و تا بردن وقت استراحت دوم هم پیش رفت و با برتری از حریف کار را ادامه داد. دفاع خوب ایران روی تور باعث شد ۲۰ بر ۱۷ از حریف پیش بیفتد و شرایط بهتری برای پیروزی در این ست داشته باشد.

ملی پوشان کشورمان در ادامه فاصله خود را حفظ کردند و با دریافت های خوب ست را به انتها رساندند و ۲۵ بر ۲۲ حریف خود را در ست سوم شکست دادند تا ۲ بر یک پیش بیفتند.

ست چهارم؛ جدال نفسگیر را ایران برد
ملی پوشان ایران در ست چهارم کمی پراشتباه تر از ست های قبل بودند و هر چند در امتیازات ابتدایی توانستند نزدیک به حریف حرکت کنند اما وقت استراحت فنی دوم را ۱۶ بر ۱۲ به حریف واگذار کردند تا مشخص شود کار آنها برای بردن این ست سخت است.

تلاش ملی پوشان کشورمان اختلاف امتیازات را کم کرد و ۲۰ بر ۱۹ آرژانتین پیش رفت و تلاش کرد همین فاصله امتیاز را برای رسیدن به پیروزی حفظ کند اما بالاخره ایران در امتیاز ۲۳ توانست به آرژانتین برسد و بازی به اوج حساسیت خود برسد.

ادامه بازی نزدیک و پایاپای پیش رفت و دو تیم از امتیاز ۲۴ به بعد با رد و بدل کردن امتیازات پیش رفتند تا اینکه ایران موفق شد ۳۴ بر ۳۲ حریف نامدار خود را شکست دهد و سه امتیاز این بازی را بگیرد.

منبع: مهر

کد خبر 378463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.