وارد فری استایل شوید، امکانات خاصی نمی‌خواهد و با یک توپ ورزشکار می‌شوید

یک دختر فری استایل کار معتقد است که این رشته وررشی نیاز به امکانات زیادی ندارد و تنها با یک توپ می‌شود در این رشته ورزشی پیشرفت کرد و برای طی کردن پله های ترقی باید اراده قوی داشت.

به گزارش خبرنگار ایمنا؛ خیلی از افراد فوتبال نمایشی را با روپاییزدن ساده یا حتی در غالب رکوردگیری‌ها اشتباه می‌گیرند. این ورزش، یک ورزش رقابتی تن‌به‌تن است. اولین مسابقات فریستایل فوتبال در ایران که در فدراسیون جهانی این رشته ثبت گردید و دارای رتبه‌بندی نیز بود در سال ۲۰۱۵ در اصفهان توسط پرشین بال و آرت فوتبال برگزار شد.

مریم نعیمی، بانوی فری استایل‌کار ایرانی که با یک عزم و اراده قوی توانسته با کمتر از یک سال تمرین در این رشته ورزشی مقام‌های کشوری چشم‌گیری را بدست بیاورد در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا عزم و اراده قوی را یک نکته مهم برای شروع فری استایل عنوان کرد. گفت‌وگوی خبرنگار ایمنا با این دختر ورزشکار در زیر آمده است:

بیوگرافی مختصری از خودتان بفرمائید؟

مریم نعیمی متولد ۷۸ تهران هستم، در حال حاضر یک سال و اندی است که در رشته فری استایل فوتبال (فوتبال نمایشی) فعالیت می‌کنم. از کودکی علاقه خیلی زیادی به فوتبال داشتم اما باتوجه به محدودیت‌هایی که درزمینه‌ی فوتبال بانوان وجود داشت و همچنین دور بودن محل برگزاری کلاس‌های آموزشی از خانه، موفق به فعالیت در رشته فوتبال نبودم.

چه چیزی باعث جذب شما به رشته فری استایل شد؟

تابستان ۹۶ کم‌کم با رشته فوتبال نمایشی آشنا شدم و از اینکه توانسته بودم با رشته‌ای که نیاز به امکانات خاصی برای یادگیری نداشت آشنا شوم، خیلی خوشحال بودم. از پاییز همان سال تصمیم به فعالیت در رشته فوتبال نمایشی گرفتم.

آیا سابقه حضور در مسابقات کشوری را نیز در کارنامه دارید؟

اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ برای اولین بار در یک مسابقه کشوری شرکت کردم و موفق به کسب مقام سوم در رده آماتور شدم. ‌ حضور در مسابقات کشوری شهریورماه همان سال درنهایت منجر به کسب مقام دوم در اولین دوره از مسابقات بانوان شد.

بنظر شما یکی از مشکلات اصلی و عدیده رشته فوتبال نمایشی چیست؟

فوتبال نمایشی نه‌تنها در ایران بلکه حتی در جهان نیز هنوز رشته کاملاً شناخته‌شده‌ای نیست؛ اکثر قریب به‌اتفاق مردم آن را با فوتبال یا فوتسال اشتباه می‌گیرند. شاید شناخته نبودن این رشته یکی از مشکلات اصلی این رشته باشد.

چه چیزی باعث افزایش انگیزه بانوان هم رشته‌ای شما در ایران می‌شود؟

اوایل تعداد بانوان فری استایلر ایران خیلی محدود بود اما در حال حاضر با سرعت به تعداد بانوان ورزشکار در این رشته افزوده می‌شود و این باعث خوشحالی من و تمام هم رشته‌ای هایم خواهد بود.

آیا استقبال از فری استایل مناسب است؟

فری استایل چه در ایران و چه در جهان بسیار نوپاست و فدراسیون جهانی این رشته در سال ۲۰۱۱ تأسیس‌شده است و همان‌طور که قبلاً نیز گفتم این رشته خیلی شناخته‌شده نیست ولی رشته بسیار جذابی است. شروع کردن این رشته خیلی سخت است و شاید دلیل استقبال نه‌چندان مناسب از این رشته مهیج همین موضوع باشد.

چرا شروع کردن فری استایل سخت است؟

شروع کردن فری استایل اراده و عزم جدی را می‌طلبد و شاید همین موضوع دلیلی باشد تا شروع کردن فری استایل را سخت بدانیم. فوتبال نمایشی همان‌طور که ازنظر اراده شاید سخت به نظر برسد ولی ازنظر امکاناتی با حداقل امکانات و با یک توپ می‌توان شروع به تمرین در این رشته کرد.

جامعه ایران فری استایل تا چه میزانی در موفقیت فری استایل کاران ایرانی موفق است؟

فری استایل ایران با سرعت وحشتناکی چه در بخش آقایان و چه در بخش بانوان در حال پیشرفت است و جامعه ایران فری استایل جامعه قوی است که برای کسی که تمایل به حضور در این رشته را دارد کاملاً ازنظر انگیزشی کمک‌حال وی است.

گفت‌وگو از بهنام عبدلی، خبرنگار سرویس ورزش ایمنا

کد خبر 378349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.