آرزو دارم ایران و بلژیک به جام جهانی صعود کنند/ درهای تیم ملی به روی همه باز است

سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران گفت: من به زودی به همه جا سفر خواهم کرد ولی از نظر حرفه ای و مجموعه های ورزشی ایران کشوری خوب است، خوشبختانه در ورزشگاه آزادی و پک همه چیز وجود دارد.

به گزارش ایمنا، مارک ویلموتس در مراسم معارفه‌اش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار کرد: ایران را کشوری پهناور دیدم و در بروکسل مذاکرات خوبی داشتیم. از طریق ویدئوها فرهنگ ایران را شناختم. البته تصویری که در اروپایی‌ها از ایران است نه کاملا منفی است و نه مثبت.

وی افزود: من به زودی به همه جا سفر خواهم کرد ولی از نظر حرفه‌ای و مجموعه‌های ورزشی ایران کشوری خوب است، خوشبختانه در ورزشگاه آزادی و پک همه چیز وجود دارد.

ویلموتس ادامه داد: صعود به جام جهانی قطر و موفقیت در جام ملت‌های سال ۲۰۲۳ یکی از مهم‌ترین اهداف من با تیم ملی فوتبال ایران خواهد بود.

وی ادامه داد: من ۳ فرزند دارم و البته با همه آن‌ها صحبت کردم که به تهران سفر کنیم، اگر چه همه موافق این موضوع نبودند.این جابه‌جایی برای آن‌ها سخت بود اما در نهایت قبول کردند که به ایران بیایند.

ویلموتس با تاکید بر اینکه زمانی کاپیتان تیم ملی بلژیک بود گفت: این یک افتخار است که بازیکنان برای تیم ملی کشورشان بازی کنند. ما همه می‌خواهیم در کنار هم تیمی خوب بسازیم. امیدوارم با باشگاه‌ها همکاری خوبی داشته باشیم. ما هر هفته مسئولی داریم که بازی‌های لیگ را رصد کنند.

سرمربی تیم ملی تاکید کرد: ما تمامی بازیکنان لیگ را رصد می‌کنیم و درهای تیم ملی به روی همه باز است و این‌گونه نیست که فقط لژیونرها در خدمت تیم ملی باشند و تیم ملی برای آن‌ها باشد.

سرمربی تیم ملی تاکید کرد: مانوئل فریرا من را همراهی خواهد کرد و او ۲۵ سال سابقه کار دستیاری دارد. من وحید هاشمیان را هم به عنوان کمک مربی انتخاب کردم چون او در آلمان کار کرده است و ما می‌توانیم در کنار هم به جام جهانی و جام ملت‌های بعد صعود کنیم.من می‌خواستم کسی را انتخاب کنم که با فرهنگ ایران آشنایی داشته باشد و خوشبختانه هاشمیان همین قابلیت را دارد و هم اینکه در آلمان کار کرده است.خوشبختانه او یک سابقه خوب بین‌المللی هم دارد. البته هنوز در مورد آنالیزورها و کسانی که فیلم بازی‌های ما را مورد بررسی قرار دهند جمع بندی نکرده‌ایم و در آینده در مورد این موضوع تصمیم می‌گیریم. امیدوارم از کمک‌های دیگر همکارانم که یکی از آن‌ها در مارسی سابقه کاری دارند استفاده کنیم.

وی ادامه داد: امیدوارم در بازی با سوریه و کره جنوبی شناخت خوبی از بازیکنان پیدا کنم، در پایان هم آرزو می‌کنم که کشور شما ایران و کشور من بلژیک به جام جهانی صعود کنند.

منبع: فارس

کد خبر 377572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.