پروژه خط آهن میانه -بستان آباد- نباید به توسعه شهری لطمه بزند

شهردار تبریز گفت: شورای اسلامی تبریز باید روی موارد پروژه مسیر خط آهن میانه - بستان آباد - تبریز اصرار کند تا لطمه ای به توسعه شهری تبریز وارد نشود.

به گزارش ایمنا، ایرج شهین باهر در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به پروژه مسیر خط آهن میانه - بستان آباد – تبریز، اظهار کرد: راه آهن مجبور است که خط مسیر خط آهن میانه –بستان‌آباد- تبریز را به ایستگاه راه آهن تبریز وصل کند چون توجیه اقتصادی راه آهن، موضوع حمل بار است.

وی ادامه داد: حدود ۱۰ سال است که پروژه مسیر راه آهن میانه –بستان‌آباد- تبریز کار می‌شود اما این زمان بیش از حد طولانی شده و هنوز هم به اتمام نرسیده شده است.

شهردار تبریز در خصوص ایستگاه‌های این پروژه، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که خط آهن مذکور سال‌ها در خاوران مسافرگیری می‌کند و ما مصر هستیم این اتفاق رخ دهد. ایستگاه ایل گلی اما هزینه‌های تملک زیادی دارد و فقط بحث‌های سازه‌ای این ایستگاه ده‌ها میلیارد هزینه نیز دارد؛ ایستگاه ترمینال را نیز اگر بخواهیم احداث کنیم، حداقل ۲۰۰ میلیارد هزینه لازم دارد.

وی افزود: متاسفانه در خصوص پروژه مسیر خط آهن میانه –بستان‌آباد- تبریز مشکل ساختار داریم؛ در این خصوص با وزیر جلسه گذاشتیم اما وی به جای حرف های ما و استاندار که به وضعیت شهر و مشکلات آن اشراف داریم، به حرف کارشناسی که در تهران نشسته است، گوش کرد.

شهین باهر با بیان اینکه شهرداری همه بخشنامه‌های ابلاغی را انجام می‌دهد، گفت: بعضی موضوعات و لوایح باید در صحن شورا مطرح شود و در دستور جلسه قرار بگیرد. اگر تخلف و مشکلی وجود داشته باشد، ما پاسخگو هستیم؛ البته شورا نیز باید به شهرداری کمک کند.

شهردار تبریز اظهار کرد: بزرگترین پروژه‌ای که امسال باید شروع کنیم، پروژه پارک بزرگ تبریز است؛ بحث پارک بزرگ باید زودتر تعیین تکلیف شود تا بتوانیم به مردم پاسخگو باشیم.

کد خبر 377301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.