خط ۳ مترو تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد

شهردار مشهد گفت: امیدوار هستیم قطعه چهارم خط سه مترو که فاصله بین میدان شهدا تا پایانه مسافربری است را تا سال ۱۴۰۰ به بهره‎برداری برسانیم.

به گزارش ایمنا، محمدرضا کلایی اظهار کرد: خط یک قطار شهری مشهد از انتهای وکیل‌آباد تا فرودگاه است که پرپوششترین خط قطار شهری به حساب میآید، خط دو که بخشهایی از آن سال گذشته به بهرهبرداری رسید، حلقه اتصال با خط یک قطار شهری بود اما یک نقص عمده داشت.

وی گفت: اراضی جنوبی شهر مشهد با ظرفیت پوششی یک و نیم میلیون نفری را تحت پوشش قرار نمیداد که با تاکیدات استاندار و کمک دولت، امیدوارم ایستگاه کاوه که آخرین ایستگاه این مجموعه است تا ۱۵ تیرماه آغاز به‌کار کند.

کلائی با اشاره به اینکه در خط سه قطار شهری تمرکز و اولویت ویژه ما روی اطراف حرم رضوی است، تصریح کرد: در بازدیدی که استاندار خراسان رضوی از قطار شهری مشهد داشت قرار شد از میدان شهدا تا پایانه مسافربری، بخش زیادی از نیاز ترافیکی شهر برطرف شود و امیدواریم این خط را تا سال ۱۴۰۰ به بهرهبرداری برسانیم که نیازمند دستورهای لازم از سوی دولت، هماهنگی و مساعدت در مورد تامین مالی هستیم؛ همچنین با توجه به افزایش قیمتها، موضوعات تحریمی اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

شهردار مشهد اضافه کرد: امیدواریم در کنار برطرف کردن موضوع ترافیک بافت مرکزی شهر به وسیله توسعه خطوط مترو، قطعه چهارم خط سه که فاصله بین میدان شهدا تا پایانه مسافربری است را هم تا سال ۱۴۰۰ به بهرهبرداری برسانیم.

کد خبر 377255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.